logo

A-týmu na úvod sezony podlehl pražskému Startu98 v prodloužení

Radek Šikola, 13.09.2017

A-týmu na úvod sezony podlehl pražskému Startu98 v prodloužení

Po sestupu z Tipsport Superligy se Kanonýři představili na domácí půdě proti stálému účastníkovi 1. ligy FBC Start98 Praha-Kunratice. Po většinu utkání byli lepším týmem, o to více mrzí konečná prohra 4:5 po prodloužení.

 

Kanonýři Kladno – FBC Start98 Praha-Kunratice 4:5 (0:2, 1:1, 3:1, 0:1)

Od začátku utkání bylo jasně patrné, že Kanonýři sestoupili z nejvyšší soutěže. Zápas byl plný chyb na obou stranách. Ty zůstávaly ve většině případů nevyužity.

V herně naprosto vyrovnané úvodní třetině se dvakrát radovali hosté, domácí ani jednou. Střeleckých příležitostí přeci jen měl více Start98, v dobrém světle se však předvedl domácí brankář Horáček, který v pětatřiceti letech nastoupil ke svému prvnímu utkání v 1. lize. „Chyby v obraně samozřejmě byly nepříjemné, ale jsem gólman a ten by měl něco chytat. Tak jsem chytal, co jen šlo,“ hodnotí prozaicky.

Kladenští hráči postupem utkání přebírali otěže do svých rukou a výsledkem bylo vyrovnání zápasu v závěrečné třetině utkání. „V první třetině jsme se rozkoukávali a bylo vidět, že na některých byla tíha prvního utkání v lize. Po druhé třetině proběhla bouře v kabině a hra se stáhla na dvě lajny, což není to, co chceme hrát. Ale stažení pomohlo,“ říká kladenský střelec vyrovnávací branky na 3:3 Tomáš Richtr.

V prodloužení, které se od nové sezony hraje systémem tři na tři, byli šťastnější hosté, kteří se po chybě domácího Buriana dostali do přečíslení, které neomylně využil Vašíček. „Prodloužení se nám bohužel nepovedlo a jsme rádi za bod,“ dodává buldozer Richtr.

Start98 si mnoho střeleckých příležitostí nevytvořil, většina z nich však byla po velkých chybách kladenské obrany. Domácí brankář Horáček se tak musel velmi činit. Odměnou mu byl titul muže zápasu. „Získat takové ocenění je super. Jen mě mrzí, že jsme nevyhráli. Výhra by mě těšila daleko více než být vyhlášen hráčem utkání. Věřím, že výhry v dalších zápasech přijdou,“ říká gólman Kanonýrů.

Sestava Kladna: Horáček (Minev) – Merta, Balvín, Sedláček, Richtr T., Běhal –Burian,Pertlík, Šťovíček, Teslík, Štechmüller – Blažek, Bednář, Hadrava, Richtr O., Louvar – Nolč, Černý, Postolka

Branky a asistence Kladna: 24:20 Štěpán Merta (Lukáš Sedláček), 41:12 Jan Louvar (Antonín Pertlík), 48:49 Tomáš Richtr (Jan Běhal), 57:36 Ondřej Richtr (Lukáš Sedláček)


 

Muži A

ikona
FBŠ Hattrick Brno - Kanonýři Kladno
(2:2,0:2,1:0)
  | sobota 16.12.
ikona
  1. podrobnosti k zápasu
 

Nenalezeny žádné budoucí zápasy

Krátké zprávy

DŮLEŽITÉ!!!

- Od 14.5. začíná přechodné tréninkové období. Kdo, kde, kdy a s kým bude trénovat si můžete přečíst Zde
(08.05.2018 - 16:34)

Tréninky přípravky

- Z důvodu státních svátků a s nimi souvisejícími ředitelskými volny jsou zrušeny tréninky přípravky v termínech 30.4., 1.5., 7.5. a 8.5. Děkujeme za pochopení (28.04.2018 - 15:31)

Nové zboží ve fanshopu

- Kdo je dobrý - má ručník modrý! Aby se ručník nepletl a byl opravdu osobní je každý originál s tvým jménem a číslem. Fanshop
(06.04.2018 - 18:36)

Nový web

- Usilovně děláme na novém webu! Až to odstartjem tak nespustíte oči :-) (23.12.2017 - 16:17)

MLŽI B+C

- Trénink skrze prázdniny 26.10. se nekonná. (25.10.2017 - 19:14)

GOTHIA CUP

- Vážení přátelé,

bohužel Vám musím oznámit, že pro nedostatečný počet zájemců se letos náš klub nebude účastnit turnaje Gothia cup. Byli jsme připraveni z důvodu bezpečnosti zajistit vyšší počet odpovědných osob i snížit cenu pro Vás. Ve stejném termínu se hraje turnaj v Praze. Trenéři od nás mají doporučení, turnaje se zúčastnit.

S přáním příjemného dne

Ing. Zdeněk Jirák
předseda klubu (18.10.2017 - 12:22)

Anketa 
 

 


SFF

Šfl Kladno

Copyright © 2018 FBC Kanonýři Kladno & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál