14.09.2017
Muži Rezerva

Adam Nolč: B-tým musí být přípravkou pro A-tým

Poté, co v loňské sezoně dokázal záložní tým Kanonýrů postoupit do prestižní Divize bez trenéra, pouze s jakousi radou starších, dostává pro novou soutěž nového vůdce střídačky. Stal se jím dlouholetý hráč klubu a trenér mládežnických kategorií Kanonýrů. Rozhovor s Adamem Nolčem si přečtěte níže.
B-týmu se ujímáš po loňské sezoně, kdy jej „rada starších“ dovedla k postupu do Divize. Proč se vrací model s trenérem?

Je potřeba, aby mužské béčko fungovalo trochu jako U21 nebo U23, chcete-li. To znamená, že všechno by mělo směřovat k mužskému áčku tak, aby to byla taková přípravka. Jelikož jsem se letos vrátil zpět do sestavy A-týmu, mohu taktickou stránku, rozehrávky, napadání nebo bránění předávat i B-týmu tak,aby mladší hráči byli připraveni kdykoliv naskočit do áčka. Proto je potřeba i v béčku mít kvalitního trenéra (smích).

Budeš kombinovat trenérskou činnost s hráčským působením v mužstvu?

Jak už jsem říkal v předešlé otázce, budu naplno jako hráč fungovat v áčku. V béčku jsem si dal nějaké cíle, ale pouze jako trenér.

Jaké budou cíle týmu v nováčkovské sezoně?

Prvotní cíl jsem si dal připravit mladší hráče na působení v A-týmu. Druhotný cíl je udržení Divize.

Záložní týmy Kanonýrů měly v posledních letech velmi úzkou soupisku. Jak vyřešíš tento problém? V Divizi bude přeci jen potřeba širší kádr.

Na soupisce B-týmu budou už od začátku sezony napsaní tři hráči z A-týmu plus dva mohou nastupovat ze soupisky A-týmu. To znamená pět hráčů z áčka. Stálých hráčů starších bude 14, z toho tři se zotavují ze zranění, takže 15 hráčů do pole na začátku sezony. Po zotavení bychom měli mít 19 hráčů. To už bude na udržení Divize stačit, doufám (úsměv).

Stal jsi se zároveň plnohodnotným zaměstnancem klubu. Jak jsi se svou novou rolí spokojen?

Musím říct, že jsem nečekal, kolik administrativní práce je kolem klubu. A jelikož je pro mě toto prostředí nové, tak tím strávím víc času, než jsem čekal. Samozřejmě je to spojeno se začátkem sezony, platbou licencí a příspěvků. Ale doufám, že časem budu schopný tyto věci trochu více zjednodušit a více se věnovat dětem a trenérské činnosti.

Co patří do tvých kompetencí a za co jsi odpovědný?

Do mých kompetencí patříkontrola plateb příspěvků, hráčských a trenérských licencí. Evidence všech členů klubu. Registrace nových členů. Zasílání hlášenek na námi pořádané turnaje. Materiální vybavenost klubu a evidence majetku klubu. Komunikace mezi naším partnerem Spinflo a klubem. A samozřejmě trenérská činnost. Pro letošní sezonu budu s panem Bukem trénovat A-tým dorostu, u kterého jsem byl i minulý rok. Letos mi vedení svěřilo i pro mě velice nadějnou kategorii mladších žáků, které bude trénovat s panem Minářem.