06.03.2013
Muži Rezerva

Béčko se rozloučí s domácím prostředím

Sobota a neděle přinesou poslední domácí utkání mužského B-týmu. V sobotu přijede na Kladno poslední celek soutěže z Kutné Hory a v neděli soubor pražských Wizards.
FBC Kladno B – SKP Olympia Kutná Hora sobota 9.3 v Nafukovačce při 12. ZŠ od 19:00

Kutná Hora je nováčkem 2. ligy, ale soupeři k ní za to žádný soucit nechovají. Kutnohorští jsou přikováni na posledním místě a jsou blízko návratu o patro níž. Minulý hrací víkend sehrála Olympia 2 zápasy s konkurenty v boji o záchranu. „Kutnohorci“ nejprve porazili záložní tým Bohemky, ale den na to nedovedli do vítězného konce zápas s Panthers, když poslední třetinu prohráli 4:0 a celkově 6:5. První vzájemné utkání jsme na palubovce soupeře vyhráli 8:6 a rozhodčí v utkání udělili 52 trestných minut. O wrestling mezi mantinely se přitom nejednalo. Kutná Hora potřebuje zoufale body, ale my strašně rádi vyhráváme a to budeme chtít i po osmé za sebou!

Bohužel se s ČSAD Kladno nepodařilo dohodnout kyvadlovou dopravu z Biosky z utkání áčka, i tak věříme, že dorazíte, ať už taxíkem, vlastním autem nebo pěšky.

Zápas 8. kola SKP Olympia Kutná Hora – FBC Kladno B 6:8 (1:2, 2:4, 3:2)

FBC Kladno B – Wizards DDM Praha 10 neděle 10.3 v hale BIOS od 13:45

Wizards zaznamenali v minulosti raketový průchod z nejnižší soutěže až do 1. ligy stylem co sezóna to postup. Ve druhé nejvyšší soutěži se také zdrželi jen rok (ročník postupu Kladna do extraligy), ale zažili neznámý zážitek - sestup. Od té doby působí v 2. lize, kde se jim třetím rokem nedaří navázat na postupové časy. Wizards v letošní sezóně utržili v 18 zápasech 31 bodů a drží se na čtvrtém místě. Čarodějové jsou nejgólovějším mužstvem ligy, protože průměrně v jejich zápasech padá 14 branek! Góly jsou kořením florbalu a Wizards s ním nešetří, navíc si s bráněním nedělají mnoho starostí. V 9. kole jsme Wizards porazili 7:4, čímž jsme lehce soupeři pokazili průměrný počet gólů v zápase.

Zápas 9. kola Wizards DDM Praha 10 – FBC Kladno B 4:7 (1:4, 0:2, 3:1)

Jak si vede Kladno?

Proti Chodovu B a Flobu jsme v Biosce fungovali s 83,3% účinností, která představuje zisk 5 bodů z 6 možných. Po 18 odehraných zápasech máme na kontě 39 bodů a okupujeme druhé místo, ale třetí Flobo má zápas k dobru proti Kutné Hoře a ztrátu jednoho bodu. Už 7 kol jsme nepoznali hořkost porážky a určitě ji nebudeme chtít chutnat před kladenským publikem. Sobotní utkání s poslední Kutnou Horou nesmíme podcenit a v neděli bude k vítězství zapotřebí zodpovědný a koncentrovaný výkon, který se nám povedl například v Mladé Boleslavi. Přijď se podívat v sobotu po zápase áčka a v neděli po kachničce k obědu na naše poslední domácí představení!