29.05.2018
Ohlasy k zápasu

Elévové zakončili sezonu na Nisa Open v Liberci

Již tradičně se koncem května sjíždí florbaloví mládežníci do Liberce a také letos tam Kladno vyslalo bojovat své elévy, a to hned tři družstva.
V pátek ráno od Oázy vyráželo 31 mladých Kanonýrů pod vedením tří králů, Majkla, Jirky a Michala na misi Nisa Open 2018, třídenní turnaj s celkem 72 družstvy elévů. Na kluky čekalo osm zápasů ve skupině a boj o dvě postupová místa.

Takže dorazit do Liberce, vybalit kanóny, tedy florbalky, a jde se na to. Protože máme tři týmy, zápas střídá zápas a kdo nehraje, fandí. Bylo super sledovat, jak kluci drží spolu a povzbuzují se navzájem. V pátek tak Střelci, Jezdci i Stíhači stihli své první tři zápasy a mohli se po večeři přesunout do tělocvičny, která se na víkend změnila na kanonýrskou tvrz. Kdo čekal odpočinek, spánek nebo nějakou pařbu, ten se spletl. V tělocvičně přeci mají branky, takže… Jdeme si střílet!

V sobotu nás čekalo letní počasí a na každý tým opět tři zápasy, po kterých už se daly odhadovat ambice jednotlivých týmů na postup. V našem případě hrály hned dva týmy o první místo ve skupině. Po náročném dni pak někteří hráči zvolili individuální relaxaci s rodiči, takže někdo obdivoval panoramata z Ještědu, zatímco další si šel prodřít plavky na tobogány do Babylonu.

V neděli pak na týmy Střelců a Jezdců čekalo rozuzlení a zápasy s přímými konkurenty o postup. Jezdci potřebovali s Mostem vyhrát a mohli být první, remíza by pořád znamenala postup z druhého místa. Ani jedno se nepovedlo, a tak i přes výhru v posledním zápase proti 101. Sportovnímu klubu skončili Jezdci na třetím, nepostupovém místě. Střelci si nejprve v ranním zápase poradili s, do té doby, neporaženým týmem PSKC Okříšky, aby posléze v posledním zápase potvrdili neporazitelnost proti týmu ze Skutče a svoji skupinu bez porážky vyhráli. Stíhači neděli zahájili prohrou, ale svůj poslední turnajový zápas dokázali vyhrát a se třemi výhrami obsadili celkem šesté místo ve skupině.

O medailové příčky se tak šli prát jen Střelci. V osmifinále dostali šanci pomstít kolegy Jezdce a Most porazili po pomalejším rozjezdu s přehledem 10:1. Ve čtvrtfinále nás čekali Sokolové z Předměřic a v nervózním zápase jsme dokázali uhájit výhru 5:4. A přišlo semifinále proti favoritům turnaje, suverénním Black Angels. Hororový začátek a prohráváme 3:0. Kluci to nevzdali a dotáhli konec zápasu na 4:4. V penaltách se pak ukázali střelci i brankáři, ale rozhoduje čtvrtá série a z výhry se radují pozdější vítězové celého turnaje „Bleci“. Usušíme slzy a za třicet minut jdeme hrát o bronz. Nevyšlo to. I přes vedení 3:2 si nepohlídáme bojujícího soupeře z Lovosic, který nejprve srovnává, aby pak devět vteřin před koncem dokázal vstřelil vítězný gól. Takže i letos na nás zbývá nepopulární brambora.

Byl to ale skvělý víkend a kluci ukázali, kam se za celou sezonu posunuli. Ještě je čeká dlouhatánská florbalová cesta a chyb bylo jak máku, ale je jasné, že je to baví, že jsou parta a že umí máknout. Přivezli jsme do Liberce tři týmy a byli jen jeden gól od toho dostat hned dva týmy mezi nejlepších šestnáct, to je úspěch. Pro elévy ročníku 2007 to byla rozlučka a těšíme se na ně v mladších žácích. Ročníky 2008 i 2009 ukázaly, že máme na to příští rok naše umístění vylepšit.

Sestavy:

Střelci:
Adamec Matěj – Kabourek Jakub, Kabourek Jan, Bohuslávek Šimon, Šverma Ondřej, Šmatlák Vojtěch, Macák Matěj, Čermák Martin, Weglarz Tomáš

Jezdci:
Džula Josef, Fuchs Lukáš – Šáda Kristián, Pazdera Ondřej, Keimar Matyáš, Sixta Martin, Hübner Bruno, Volf Tobiáš, Hrbek Matěj, Hefr Jakub, Bém Tomáš

Stíhači:
Vocílka Matyáš – Hejný Jan, Hrdlička Daniel, Kunc Rafael, Durec Jan, Ryska Jan, Šimek Richard, Zábranský Ondřej, Brunát Miroslav, Pešta Martin, Kožený Martin