logo

KANONÝŘI ZBROJÍ: PŘICHÁZÍ TYL, VRACÍ SE NUSHART!

Radek Šikola, 03.06.2018

KANONÝŘI ZBROJÍ: PŘICHÁZÍ TYL, VRACÍ SE NUSHART!

Po loňském omlazení a výrazné přestavbě kádru, díky čemuž se podařilo stabilizovat sestavu elitního týmu Kanonýrů, nyní přichází čas na další doplnění již utvořené kostry mužstva. Trenéři Riebauer s Přívarou se mohou radovat z příchodu několika kvalitních zkušených borců, kteří pomohou mladším hráčům, jež vloni sbírali zkušenosti s 1. ligou mužů.

 

A-tým Kanonýrů zahájil přípravu na novou sezonu v neděli 13. května. Soupiska mužstva nyní čítá takřka čtyřicítku hráčů.

V loňské sezoně bylo cílem především dát příležitost velkému počtu vlastních odchovanců s nižším tlakem na výsledky. Někteří mladí hráči v elitním celku Kanonýrů jednoznačně obstáli a posílili tak svoji pozici pro sezonu 2018/2019.

Pro tento ročník se cíl mění. Tím je pro Kanonýry postup do Tipsport Superligy s tím, že se nebude jednat pouze o epizodní roli a tým bude natolik konkurenceschopný, aby se v ní bezpečně udržel. Tomuto cíli také odpovídá zvýšená aktivita na trhu s hráči.

Doslova přestupovou bombou je příchod někdejšího českého reprezentačního útočníka a mistra České republiky s Chodovem Miloše Tyla. Rekordman v počtu bodů v jednom utkání play-off české nejvyšší soutěže se tak v týmu potká s bývalými spoluhráči Ondřejem Riebauerem, Miroslavem Mayerem a dalšími. Generální manažer Kanonýrů Matěj Pošta k příchodu dodává: „Jednání s Milošem proběhlo velmi rychle. Rozhodně jsme nebyli jediní, kdo o hráče stál. Nyní s vedením Chodova dolaďujeme poslední detaily přestupu.“

Ze Švýcarska se vrací také starý známý z dob působení Kanonýrů v nejvyšší soutěži Tomáš Nushart. Ten tehdy patřil do desítky nejproduktivnějších hráčů celé Tipsport Superligy. Dalšími posilami jsou Jakub Černý a Matyáš Kalina z Karlových Varů, Martin Koubek z pražského Start 98 a Kryštof Hartman ze Sparty Praha.

Někteří zkušenější hráči z loňského týmu se rozhodli po neúspěšném čtvrtfinále s Ostravou na vrcholové úrovni nepokračovat. V sestavě tak již neuvidíme Michala Šárku, Václava Linharta, Petra Lacka nebo Jiřího Šimůnka. Všem patří poděkování za jejich přínos kladenskému florbalu.

Předseda Kanonýrů Kladno Zdeněk Jirák k tomu říká:
„Naší vizí je vybudovat silné superligové družstvo mužů s výrazným zastoupením kladenských odchovanců. Těší nás, že někteří naši mladí hráči si již vloni hlasitě řekli o místo v sestavě. Věříme, že k poctivě pracujícím hráčům, jako je třeba Vojta Teslík, se brzy přidají další a budou mít jedinečnou možnost získávat v domácím prostředí zkušenosti vedle výrazných osobností, jakými jsou právě Miloš Tyl, Honza Louvar nebo hrající trenéři Dušan Přívara a Ondřej Riebauer. Hráči mají u nás podepsané dlouhodobé smlouvy a chtěli bychom, aby své zkušenosti a umění předali nastupující talentované generaci kolem Matyáše Bachmaiera, Vojty Nováka, Jakuba Bohuslávka nebo Filipa Molhance.“


 

Muži A

ikona
FBŠ Hattrick Brno - Kanonýři Kladno
(2:2,0:2,1:0)
  | sobota 16.12.
ikona
  1. podrobnosti k zápasu
 

Nenalezeny žádné budoucí zápasy

Krátké zprávy

DŮLEŽITÉ!!!

- Od 14.5. začíná přechodné tréninkové období. Kdo, kde, kdy a s kým bude trénovat si můžete přečíst Zde
(08.05.2018 - 16:34)

Tréninky přípravky

- Z důvodu státních svátků a s nimi souvisejícími ředitelskými volny jsou zrušeny tréninky přípravky v termínech 30.4., 1.5., 7.5. a 8.5. Děkujeme za pochopení (28.04.2018 - 15:31)

Nové zboží ve fanshopu

- Kdo je dobrý - má ručník modrý! Aby se ručník nepletl a byl opravdu osobní je každý originál s tvým jménem a číslem. Fanshop
(06.04.2018 - 18:36)

Nový web

- Usilovně děláme na novém webu! Až to odstartjem tak nespustíte oči :-) (23.12.2017 - 16:17)

MLŽI B+C

- Trénink skrze prázdniny 26.10. se nekonná. (25.10.2017 - 19:14)

GOTHIA CUP

- Vážení přátelé,

bohužel Vám musím oznámit, že pro nedostatečný počet zájemců se letos náš klub nebude účastnit turnaje Gothia cup. Byli jsme připraveni z důvodu bezpečnosti zajistit vyšší počet odpovědných osob i snížit cenu pro Vás. Ve stejném termínu se hraje turnaj v Praze. Trenéři od nás mají doporučení, turnaje se zúčastnit.

S přáním příjemného dne

Ing. Zdeněk Jirák
předseda klubu (18.10.2017 - 12:22)

Anketa 
 

 


SFF

Šfl Kladno

Copyright © 2018 FBC Kanonýři Kladno & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál