03.06.2018
Aktuální zprávy z klubu

KANONÝŘI ZBROJÍ: PŘICHÁZÍ TYL, VRACÍ SE NUSHART!

Po loňském omlazení a výrazné přestavbě kádru, díky čemuž se podařilo stabilizovat sestavu elitního týmu Kanonýrů, nyní přichází čas na další doplnění již utvořené kostry mužstva. Trenéři Riebauer s Přívarou se mohou radovat z příchodu několika kvalitních zkušených borců, kteří pomohou mladším hráčům, jež vloni sbírali zkušenosti s 1. ligou mužů.
A-tým Kanonýrů zahájil přípravu na novou sezonu v neděli 13. května. Soupiska mužstva nyní čítá takřka čtyřicítku hráčů.

V loňské sezoně bylo cílem především dát příležitost velkému počtu vlastních odchovanců s nižším tlakem na výsledky. Někteří mladí hráči v elitním celku Kanonýrů jednoznačně obstáli a posílili tak svoji pozici pro sezonu 2018/2019.

Pro tento ročník se cíl mění. Tím je pro Kanonýry postup do Tipsport Superligy s tím, že se nebude jednat pouze o epizodní roli a tým bude natolik konkurenceschopný, aby se v ní bezpečně udržel. Tomuto cíli také odpovídá zvýšená aktivita na trhu s hráči.

Doslova přestupovou bombou je příchod někdejšího českého reprezentačního útočníka a mistra České republiky s Chodovem Miloše Tyla. Rekordman v počtu bodů v jednom utkání play-off české nejvyšší soutěže se tak v týmu potká s bývalými spoluhráči Ondřejem Riebauerem, Miroslavem Mayerem a dalšími. Generální manažer Kanonýrů Matěj Pošta k příchodu dodává: „Jednání s Milošem proběhlo velmi rychle. Rozhodně jsme nebyli jediní, kdo o hráče stál. Nyní s vedením Chodova dolaďujeme poslední detaily přestupu.“

Ze Švýcarska se vrací také starý známý z dob působení Kanonýrů v nejvyšší soutěži Tomáš Nushart. Ten tehdy patřil do desítky nejproduktivnějších hráčů celé Tipsport Superligy. Dalšími posilami jsou Jakub Černý a Matyáš Kalina z Karlových Varů, Martin Koubek z pražského Start 98 a Kryštof Hartman ze Sparty Praha.

Někteří zkušenější hráči z loňského týmu se rozhodli po neúspěšném čtvrtfinále s Ostravou na vrcholové úrovni nepokračovat. V sestavě tak již neuvidíme Michala Šárku, Václava Linharta, Petra Lacka nebo Jiřího Šimůnka. Všem patří poděkování za jejich přínos kladenskému florbalu.

Předseda Kanonýrů Kladno Zdeněk Jirák k tomu říká:
„Naší vizí je vybudovat silné superligové družstvo mužů s výrazným zastoupením kladenských odchovanců. Těší nás, že někteří naši mladí hráči si již vloni hlasitě řekli o místo v sestavě. Věříme, že k poctivě pracujícím hráčům, jako je třeba Vojta Teslík, se brzy přidají další a budou mít jedinečnou možnost získávat v domácím prostředí zkušenosti vedle výrazných osobností, jakými jsou právě Miloš Tyl, Honza Louvar nebo hrající trenéři Dušan Přívara a Ondřej Riebauer. Hráči mají u nás podepsané dlouhodobé smlouvy a chtěli bychom, aby své zkušenosti a umění předali nastupující talentované generaci kolem Matyáše Bachmaiera, Vojty Nováka, Jakuba Bohuslávka nebo Filipa Molhance.“