05.08.2019
Aktuální zprávy z klubu

Kanonýři míří na Czech Open, hrát bude tým do 23 let

Ten turnaj má před sebou už 28. ročník. Sjede se na něj 228 týmů ze 17 zemí a samozřejmě mezi nimi budou i Kanonýři Kladno. Organizátoři Czech Open dokonce Kanonýry v tiskové zprávě zařadili mezi hlavní favority kategorie Pro, jenže tentokrát víc než o výhry a dlouhé putování prestižním kláním půjde hlavně o zkušenosti. V Praze se totiž nepředstaví A-tým, který dal přednost kvalitní přípravě v zahraničí. A tak ve čtvrtek 8. srpna, kdy shodou okolností odlétají svěřenci Jana Pazdery do Švédska, vstoupí do pražského turnaje výběr Kanonýrů do 23 let.
„Rozhodli jsme se pro plnohodnotné zápasy 3x20 minut s větší mezinárodní konfrontací. Ve Švédsku se utkáme se čtyřmi místními celky. Zároveň jsme o Czech Open nechtěli přijít, protože pro naše mladé hráče má velký smysl. Skupinu mají nabitou, konkurence bude velká, ale potřebují hrát zápasy pod tlakem a bude to pro ně fantastická zkušenost,“ vysvětluje klubové rozhodnutí sportovní ředitel i kouč Kanonýrů Jan Pazdera.

Celek na Czech Open logicky povedou trenéři juniorů Jan Buk a Stanislav Minář a jejich hráče ve skupině postupně čeká švýcarský Kloten, Tábor a švédská Umea.

Kromě kladenského mládí se v sestavě objeví i tři Rusové, kteří jsou u Kanonýrů od druhé poloviny července na testech. „Bude to pro ně vyvrcholení a prostor ukázat, jestli jsou schopni poprat se o místo v sestavě,“ říká Pazdera.


Program Kanonýrů Kladno v základní skupině Czech Open:

Čtvrtek 8. srpna
Kanonýři Kladno – Kloten Dietlikon Jets (13.20, hala Tatran)
1. Fbk Tábor – Kanonýři Kladno (19.40, hala VŠE Na Třebešíně)

Pátek 9. srpna
Kanonýři Kladno – RIG Umea IBF (11.20, hala Tatran)