11.01.2018
Preview k zápasu

Kanonýři se pokusí vrátit Black Angels porážku z domácího utkání

Kladenští florbalisté v sobotu míří na půdu čakovické sportovní haly, kde je doma jejich pražský soupeř Black Angels. Černí andělé v říjnu zvítězili na Kladně 6:5 v prodloužení. Kanonýři tedy mají svému soupeři co vracet.
Kladenský soupeř momentálně okupuje třetí příčku prvoligové tabulky. Tým Black Angels je plný „starých známých“. V kladenském dresu působili bratři Jan a Ondřej Hněvkovští. Mladší Jan je dokonce třetí v týmové produktivitě. Trenérem týmu je Tomáš Janeček, který kdysi z pozice hrajícího trenéra dovedl Kladno k historicky prvnímu postupu do nejvyšší soutěže. Asistenta mu dělá Petr Pajer. Legendární brankář ve stejném období střežil kladenskou branku a výrazně se tehdy zasloužil o postup. Kanadské bodování týmu i celé ligy vede Jakub Renčín. Ten by měl být pro obranu Kanonýrů hlavní hrozbou.

Prohrou 5:6 v prodloužení v posledním utkání s Ostravou a ziskem jednoho bodu dokázali Kanonýři bodovat ve třetím utkání v řadě. Do sestavy kladenského týmu by se měl vrátit bodový lídr Jan Louvar, který v posledním utkání absentoval.

Brankář Kanonýrů Michal Šárka netrpělivě vyhlíží příležitost vrátit soupeři poslední porážku: „Blackům máme určitě co vracet, jelikož jsme domácí zápas prohráli v prodloužení. Je to pro nás výzva. Pro mě je v tom i osobní motivace. Jako soupeře mám Black Angels rád a vyhovuje mi jejich styl hry. Mám v týmu soupeře i několik kamarádů, což umocňuje touhu po vítězství. Hodně bude záležet na nás a na tom, jak k zápasu přistoupíme. My si potřebujeme napravit reputaci po prohraném utkání s Ostravou a bodově se dotáhnout na soupeře před námi. Chtěl bych pozvat naše diváky, aby nám do Prahy přijeli pomoci.“

Začátek zápasu je naplánován na sobotu 13. ledna od 18.00 hod. ve sportovní hale Čakovice.

Za Kladno se nehraje, za Kladno se bojuje!