14.02.2017
Ženy

Kanonýrky na body s Texasem nedosáhly

V sobotu přivítaly Kanonýrky v domácí hale BIOS na čtvrté příčce umístěný FBC Texas, který je sice v první lize nováčkem, ale výsledkově se drží hned za florbalovými kvalitami v podobě Tatranu, Plzně a Boleslavi. Domácí čekalo těžké utkání, a to ještě za situace, kdy se poporvé po dvouměsíční vynucené kotníkové pauze vrátila Terka Maršíková, kdy Anička Horáková sotva přestála zákeřný moribundus, který jí nedovolil odehrát poslední zápas s Táborem a tým musel být doplněn třemi juniorkami, které přijely rovnou ze svého turnaje, kde odehrály každá skoro hodinu a půl čistého času na hřišti.
Kanonýrky Kladno : FBC Texas 4 : 9

I přes všechny nevýhody vstoupily kladeňačky do utkání bojovně naladěné, ale jak je jejich dobrým zvykem, z prvního gólu nechaly radovat se soupeřky, když ve druhé minutě umístila svojí střelu Svobodová. Už za dvě minuty ale kontrovala svojí střelou domácí Jessica Keszi a stav ta byl nerozhodný. Kladno se tlačilo do zakončení. Štěstí se v 16. minutě usmálo na Naty Tonovou a svojí troškou do mlýna přispěla ve dvacáté minutě ještě Báa Hyková střelou od půlky, takže domácí hráčky odcházely do šatny ve dvoubrankovém vedení.

Do druhé třetiny se hráčky Texasu oklepaly a využily nekoncentrovanost domácích na své polovině, snížily, v půlce zápasu srovnali a po dalších dvou minutách dokonce vstřelily rozdílovou branku. Kladno ještě ale neskládalo zbraně. Dáda Semencová poslala před Branku jednu skákavou, kterou Naty Tonová s přehledem ze vzduchu sklepla za záda texaské gólmanky a skóre tak znovu vyrovnala.

Třetí třetinu už měly však bohužel v režii soupeřky. Kanonýrky se už nedostávaly tolik do nebezpečných situací a začaly hořet i v obraně, kdy dovolily soupeřkám nasázet nám 5 gólů na dobrou noc. Některých byla vážně škoda, dva, tři tečované nešťastné góly přehouply váhy na stranu Texasu a ten už svojí závěrečnou jízdu dotáhl do konce, takže nejdřív vyrovnaný zápas dopadl nakonec rozdílem pěti branek.

Kanonýrky se zatím ještě drží na 8. příčce, která jim zajišťuje postup do play off, los konce sezóny pro nás byl ale nemilosrdný, takže Kanonýrky budou muset sebrat body favoritům, se kterými nás čekají poslední čtyři zápasy, aby si mohly sezóznu prodloužit ještě alespoň o čtvrtfinále. Tak držme palce, ať se zadaří.

Branky: 4. Keszi (Strašíková), 16. Tonová (Horáková), 20. Hyková (Horáková), 38. Tonová (Semencová)

Sestava:
Siskosová
Hyková, Strašíková, Horáková, Maršíková
Hubrová, Kovaříková, Keszi, Hanáčková, Adamcová, Semencová, Tonová