22.02.2017
Ženy

Kanonýrky play off neudržely

Jako obvykle vyrazily Kanonýrky do souboje v okleštěné sestavě, tentokrát proti Wizardkám, se kterými sehrávají vzájemná utkání, kam jejich paměť sahá.
Kanonýrky Kladno : Wizards DDM Praha 10 3 : 6

V šesté minutě se nedohodla kladenská obrana v pokrytí hráčky za brankou a nabídla tak soupeřkám šanci, kterou pražačky nekompromisně zužitkovaly a otevřeli skóre zápasu. V 11. minutě se dostala k míčku Jessica Keszi, která utekla soupeřově obraně, zkušeně si položila gólmanku a vyrovnala. Hráčky Wizards zasypaly jenom v první třetině kladenskou Lucku Siskosovou dvaadvaceti střelami, ze kterých však za její záda už žádná další neproklouzla.

Na začátku druhé třetiny prosvištěl halou na koštěti Harry Potter a mávnutím své hůlky vykouzlil z ničeho trestné střílení pro hráčky v oranžovém. Trestné střílení se soupeřkám využít nepodařilo, v přesilovce už ale přece jenom míček za záda Lucky Siskosové doputoval. Po první třetině, ve které mohli fanoušci v hale vidět 35 střel na bránu, byla druhá třetina víceméně velmi nudná, když počet střel obou týmů dohromady klesl na 15.

Ve třetí nejdříve Wizardky odskočily na dvougólový náskok. K tomu ale ještě měla co říct kapitánka Bára Hubrová, která ranou z kulometu nastřelila gólmanku a Jessica Keszi si odražený míček našla a dopravila ho za záda Blažejové. Kladno však nedokázalo udržet tempo, a tak byl v šesté minutě poslední třetiny rozdíl už tříbrankový, a to v náš neprospěch. Jiskřičku naděje vykřesala ještě Bára Hubrová, když si vyčíhala slabou chvilku obránkyně Wizardek, obrala jí o balónek a sama s ním oběhla branku, brankářku a snížila na 3:5. V 51. minutě ale pražačky svůj náskok znovu snížily a tříbrankový rozdíl se už Kanonýrkám nepodařilo ani v power play dotáhnout.

Sestava:
Siskosová
Hyková, Strašíková, Horáková, Maršíková
Hubrová, Keszi, Hanáčková, Adamcová, Semencová, Tonová, Bartošová, Postolková

Kanonýrkám se vymstilo, že si nedokázaly v dřívějších zápasech proti slabším soupeřům vybojovat dost bodů, které jim už los ke konci základní části nedovolí nasbírat. Kladno opustilo osmou příčku a byl by zázrak, kdyby se tam dokázalo po posledních dvou kolech ještě vrátit.