07.12.2016
Ženy

Kanonýrky: Poslední hrací víkend roku za 3 body

O víkendu ženy odehrály svoje poslední utkání v roce 2016 na hřištích Chomutova a Litvínova, zároveň tak zahájily útok na udržení se v osmičce pro play off první ligy žen.
Kanonýrky : Florbal Chomutov 6 : 4

Chomutov před tímto utkáním okupoval právě onu osmou příčku, na kterou se chtěly kladeňačky dostat. V 9. minutě utkání sice otevřela skóre chomutovská hráčka, Kanonýrky se ale tentokrát nenechaly zaskočit a do minuty Verů Bartošová srovnala. Sotva si soupeřky zvykly znovu na vyrovnaný stav, trefila se Jana Míca Micková a poslala Kladno do vedení. Hráčky Do konce třetiny stihla první skórující hráčka Verů ještě najít před soupeřovou gólmankou úplně volnou Andy Postolkovou, která hrála svůj druhý zápas po návratu do svého mateřského klubu, a ta nezaváhala rozvlnila chomutovskou branku potřetí.

Druhá třetina začala gólově pro Kladno ještě lépe, než ta první, když už ve 22. minutě zvýšila náš náskok Lea Kovaříková. V druhé třetině už pak měl ze hry jednoznačně víc Chomutov, který většinu času zamykal naše hráčky před naší brankou, vytěžit z toho však nedokázal, a to hlavně díky neuvěřitelným a často nadpozemským zákrokům naší gólmanky Lucky Sisky Siskosové.

Na začátku třetí třetiny soustředění hráček Chomutova mírně povolilo, a toho hned využila kapitánka Bára Hubrová, a to dokonce dvakrát, i když druhý zásah jí už rozhodčí do oficiálních statistik nepřiznali. Pět minut do konce utkání svítil na tabuli stav 6:2 pro Kladno, hráčky Chomutova se ale ještě naděje nevzdávaly, pravidelně odvolávaly gólmanku a hrály v šesti hráčkách v poli, dvakrát se jim podařilo ještě snížit, ale na třech bodech pro Kanonýrky už to nemohlo nic změnit.

Branky: 10. Bartošová (Hubrová), 12. Micková, 14. Postolková (Bartošová), 22. Kovaříková, 45. Hubrová (Postolková), 46. Semencová (Hyková)

Kanonýrky : SK Bivojky Litvínov 2 : 8

Zápas, který měl být pro kladeňačky jenom příjemným zakončením víkendu, se obrátil prakticky v hororovou podívanou, jejíž popis by tu jenom dráždil oko fanouška. Nedařila se rozehrávka, střelba, pohyb, souboje 1:1, sečteno a podtrženo k výsledku 2: 8 není co dodat.

Branky: 11. Hyková (Hubrová), 21. Bartošová (Postolková)

Kanonýrky teď čeká měsíční přestávka, po které se bude velmi brzo rozhodovat o tom, bude-li tato sezóna pro kladenské ženy v první lize úspěšná, či nikoli.

Sestava:
Siskosová
Hyková, Strašíková, Bučková, Maršíková
Hubrová, Tonová,Bartošová, Kovaříková, Postolková, Semencová, Micková