11.01.2018
Ohlasy k zápasu

Mayer po prohře s Ostravou: Celý zápas jsme měli převahu

V nedělním domácím utkání s Ostravou podlehli Kanonýři 5:6 v prodloužení. Přestože svého soupeře výrazně přestříleli, z utkání si odnesli pouze jeden bod. Miroslav Mayer, nová posila kladenského týmu, která nastoupila poprvé v základní sestavě, bere utkání jako zbytečnou ztrátu dvou bodů.
Kladenští florbalisté hráli celé utkání velice dobře, místy soupeře výrazně přehrávali. Na střely vyhráli 30:17. „Měli jsme celý zápas převahu. Ale bohužel jsme neproměňovali šance,“ myslí si Mayer a dodává, že soupeř byl efektivnější a chyby Kanonýrů nemilosrdně trestal.

V této sezoně se stává velmi zřídka, že by hráči Kladna vyslali na branku více střel než jejich soupeř. V tomto utkání se Kanonýrům podařilo ostravský tým přestřílet téměř dvojnásobně. „Je pozitivní, do kolika šanci jsme se dokázali dostali,“ nachází Mayer světlé stránky nedělní prohry.

Bývalý hvězdný útočník pražského Future má o plánech svého týmu do dalších utkání jasno. „Do příštího zápasu proti Black Angels musíme výrazně zlepšit zakončení,“ ví Mayer.