22.07.2019
Zápasy A-tým

Na závěr přípravného kempu porazili Kanonýři Chomutov

První víkendový přípravný kemp má za sebou A-tým Kanonýrů. Po víkendových trénincích přišel zápas proti prvoligovému rivalovi z Chomutova, který Kanonýři zvládli poměrem 11:4. Po remíze se superligovým Tatranem a výhrou nad Královskými Vinohrady, které rovněž hrají nejvyšší soutěž, si tak Kanonýři připsali další cenný výsledek v přípravě.
Kemp odstartoval v sobotu a sám trenér Pazdera s prvním tréninkem příliš spokojen nebyl: „Na prvním sobotním tréninku se projevila delší pauza bez hokejek, kterou jsme kvůli nabírání kondice v posledních dnech měli, takže nám ještě moc dobře nefungovaly herní principy.“ Na nedělní program však už byli hráči daleko koncentrovanější, čemuž podle trenéra napomohla i zpětná vazba u videorozboru. „Velké zlepšení nastalo poté, co jsme si s hráči rozebrali určité nedostatky na videu. V nedělním ranním tréninku tak hráči odvedli velmi slušnou práci, o kterou jsme se mohli opřít i v zápase,“ hodnotí tréninkovou část kempu Pazdera.
Svůj první tréninkový kemp s A-týmem má za sebou i mladý kladenský odchovanec Vojtěch Novák. Věkem ještě junior absolvuje první přípravu s muži, kterou si velmi pochvaluje. „Jako nováček se v týmu cítím velmi dobře a se svou hrou jsem zatím také vcelku spokojený. Svým zapojením do A-týmu na sobě pozoruji velký pokrok.,“ říká mladý obránce. Doslova nadšený je ze spolupráce se zahraničními hráči: „Líbí se mi zapojení zahraničních hráčů, což je pro mě velká zkušenost nejen ze sportovního, ale i z lidského hlediska. Člověk se musí naučit s nimi komunikovat, což je z mého pohledu velké plus,“ chválí Novák.

V neděli večer pak hráči nastoupili k utkání proti Florbalu Chomutov. Zápas Kanonýři odstartovali ve velkém stylu, po první třetině vedli už 5:0. „V první části jsme byli velmi kvalitní ve hře s balonkem i v pohybu bez míčku a dobře jsme se koncentrovali v obraně. Celkově jsme velmi dobrý výkon potvrdili i produktivitou a výsledek 5:0 odpovídal převaze, kterou jsme si vypracovali,“ byl spokojený trenér Pazdera.
Ve druhé třetině Kanonýři vypadli z tempa, iniciativu přebrali Severočeši a čtyřmi brankami dodali zápasu dramatický nádech. „Ve druhé části došlo k totálnímu blackoutu, který se týmu s dostatkem zkušených hráčů jako jsme my nesmí stávat. Po prvních dvou obdržených gólech jsme začali panikařit, hráli jsme nahoru-dolů a přestali jsme kontrolovat hru. Soupeři jsme svými chybami otevírali jednoduché příležitosti k tomu, aby mohl góly dát,“ kritizoval trenér výkon v prostřední části. Sám přiznává, že o přestávce bylo nutné v kabině zvýšit hlas: „Po druhé třetině jsme si museli v kabině důrazně říct, co bylo špatně tak, abychom se mohli vrátit k tomu, co fungovalo.“
Do třetí třetiny skutečně nastoupil opět tým, který diváci sledovali v třetině první. „Jsem rád, že jsme se ve třetí části vrátili k principům, které fungovaly v části úvodní a gólově se nám podařilo naší převahu vyjádřit,“ chválí trenér, že jeho tým nepovedená třetina nesložila. V závěrečné dvacetiminutovce Kanonýři nakonec soupeři vstřelili dalších šest branek a dokráčeli si pro pohodlnému vítězství 11:4. „V zápase jsme odehráli dvě výborné třetiny. Na některých hráčích se sice trochu projevila únava, já jsem nicméně spokojen s tím, že jsme kromě prostřední dvacetiminutovky kontrolovali hru s míčkem, což vyústilo ve vstřelené branky,“ uzavírá svůj názor na zápas kouč Pazdera.
Se svým úvodním vystoupením za A-tým v domácím prostředí byl spokojený i šestnáctiletý Vojtěch Novák. „Přípravný zápas hodnotím kladně, jsem rád, že jsme dokázali do hry zapracovat věci, které jsme se naučili během kempu. Soupeře se nám dařilo zdvojovat, čímž jsme získávali velké množství míčků. Sice jsme ještě dělali nějaké chyby, nicméně i o tom je příprava a já věřím, že je do sezony vypilujeme a budeme stoprocentně připravení,“ nepochybuje kladenský odchovanec.

Kanonýři Kladno – Florbal Chomutov 11:4 (5:0, 0:4, 6:0)

Jaký program Kanonýry čeká v nejbližších dnech? „Teď hráči dostanou dva dny na odpočinek, poté se vrátíme ještě zpět ke kondiční přípravě a zhruba za 10 dní se začneme připravovat na vrchol léta, kterým je pro nás přípravný kemp ve Švédsku. Tam odehrajeme čtyři náročné zápasy proti kvalitním týmům ze Švédska, na které se na jednu stranu velmi těšíme, na druhou na ně ale chceme být dobře připravení, tak abychom z nich vytěžili maximum možného,“ přibližuje následující dny a týdny Pazdera.