logo

Riebauer: Nechceme trénovat na 1. ligu, ale už na Superligu

Radek Šikola, 15.06.2018

Riebauer: Nechceme trénovat na 1. ligu, ale už na Superligu

Cíle A-týmu Kanonýrů se oproti loňské sezoně rapidně mění. Zatímco v minulém ročníku trenéři testovali co největší množství hráčů a hledali vhodné adepty pro boj o nejvyšší soutěž, v nadcházející sezoně už bude mít elitní tým Kanonýrů ty nejvyšší ambice. Více si přečtěte v rozhovoru s trenérem Ondřejem Riebauerem.

 

S Dušanem Přívarou tvoříte rovnocennou dvojici. Jak máte po roce oťukávání rozdělené trenérské povinnosti?
Kdybych měl vypíchnout určité rozdělení kompetencí, které tak nějak vykrystalizovalo naší spoluprací, tak zjednodušeně řečeno má Dušan na starost obranu a já útok. Každopádně vše spolu konzultujeme a veškerá strategická rozhodnutí jsou společná. Rozhodnutí na úrovni fungování týmu nyní řešíme i s Václavem Kallou, který se už pomalu profiluje do role kouče. Co se týče trenérské povahy a přístupu, tak já jsem ten hodnější, Dušan ostřejší a Václav má co dělat, aby se mu nesplašila kladiva (smích).

V loňské sezoně jste si oba vyzkoušeli kombinaci hraní a trénování. Jak lze tyto dvě role úspěšně kloubit?
Této kombinace se budeme držet i v nadcházející sezoně. I proto chceme Václava začlenit více do trenérské pozice, aby dokázal vést utkání z hlediska udržení tempa, koncentrace a nasazení. My s Dušanem zase budeme mít pohled na hru jak z lavičky, tak přímo ze hřiště a můžeme tak lépe analyzovat hru. Věříme, že tahle kombinace bude fungovat.

V minulé sezoně, kde nebyl takový tlak na výsledky, se z kádru rekrutovali někteří nadějní mladíci, kteří postupně posilovali svou pozici. Chcete na nich nadále stavět?
Relativně nízké cíle z minulé sezony měli jak pozitivní, tak i negativní dopad. Vznikl sice prostor pro mladé a nevyhrané hráče, ale někdo se zase spokojil s časem na hřišti a tím tak ztratil motivaci stále se zlepšovat a výkonnostně někam posouvat. Chceme stavět na hráčích, kteří vzali šanci za pačesy a stále na sobě chtějí pracovat, ať už dostávají více či méně prostoru na hřišti.

Naopak několik hráčů, do nichž jste vkládali naděje, nezaujalo a nyní budou muset uvolnit místo novým posilám. Jste spokojeni s doplněním kádru?
Myslím, že posílení kádru se v této sezoně zatím daří na výbornou. Posílili jsme na postech, kde jsme potřebovali a zvýšili tak potřebnou konkurenci v týmu.

Jaké jste si stanovili cíle pro sezonu 2018/2019?
Hlavní cíl je postup do Superligy a tomu také podřizujeme formu a úroveň tréninků. Nechceme trénovat na 1. ligu, ale už na Superligu, abychom byli po návratu připraveni. Současná liga nás nepřipraví, a proto si musíme vytvořit podmínky sami.


 

Muži A

ikona
FBŠ Hattrick Brno - Kanonýři Kladno
(2:2,0:2,1:0)
  | sobota 16.12.
ikona
  1. podrobnosti k zápasu
 

Nenalezeny žádné budoucí zápasy

Krátké zprávy

DŮLEŽITÉ!!!

- Od 14.5. začíná přechodné tréninkové období. Kdo, kde, kdy a s kým bude trénovat si můžete přečíst Zde
(08.05.2018 - 16:34)

Tréninky přípravky

- Z důvodu státních svátků a s nimi souvisejícími ředitelskými volny jsou zrušeny tréninky přípravky v termínech 30.4., 1.5., 7.5. a 8.5. Děkujeme za pochopení (28.04.2018 - 15:31)

Nové zboží ve fanshopu

- Kdo je dobrý - má ručník modrý! Aby se ručník nepletl a byl opravdu osobní je každý originál s tvým jménem a číslem. Fanshop
(06.04.2018 - 18:36)

Nový web

- Usilovně děláme na novém webu! Až to odstartjem tak nespustíte oči :-) (23.12.2017 - 16:17)

MLŽI B+C

- Trénink skrze prázdniny 26.10. se nekonná. (25.10.2017 - 19:14)

GOTHIA CUP

- Vážení přátelé,

bohužel Vám musím oznámit, že pro nedostatečný počet zájemců se letos náš klub nebude účastnit turnaje Gothia cup. Byli jsme připraveni z důvodu bezpečnosti zajistit vyšší počet odpovědných osob i snížit cenu pro Vás. Ve stejném termínu se hraje turnaj v Praze. Trenéři od nás mají doporučení, turnaje se zúčastnit.

S přáním příjemného dne

Ing. Zdeněk Jirák
předseda klubu (18.10.2017 - 12:22)

Anketa 
 

 


SFF

Šfl Kladno

Copyright © 2018 FBC Kanonýři Kladno & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál