05.05.2018
Mladší žáci A

Sezona mladších žáků: Představoval bych si mnohem větší zápal, říká trenér Minář

Posezonní bilancování začínáme u týmu mladších žáků. Co bylo dobře, co špatně, co je třeba zlepšit a mnoho dalších poznatků nám prozradil trenér Stanislav Minář.
Co se v sezoně 2017/2018 mladším žákům povedlo?
Velké klady byly vidět na letním turnaji Prague Games, tam jsme hráli až překvapivě dobré partie. Stejně se dá zhodnotit Prague Floorball Cup. Na obou turnajích se mi náš výkon moc líbil.

Můžeš být konkrétnější?
Může panovat spokojenost s výkony našich brankářů po celý rok. Také se nám povedlo změnit naše herní principy. Dále bych podotkl, že hned pět našich mladších žáků se dostalo do výběrů, což je pro nás dobrá zpráva.

Co se naopak nepovedlo?
Jelikož jsme větší část sezony hráli první koš a končíme ve třetím, tak to je určitě velká kaňka. Dále bych řekl, že po celou sezonu nás srážel přístup hráčů jak v tréninku, tak v zápasech.

Co bylo špatně v přístupu hráčů?
Představoval bych si mnohem větší zápal, než který kluci předváděli. Neříkám, že úplně všichni, ale nebyli jsme moc pracovití, chyběla nám větší píle, sny a vnitřní touha se stát lepším hráčem. Obecně bych to řekl tak, že kluci chodili na trénink s cílem se hlavně nepředřít. Tohle musí výrazně změnit a zlepšit, pokud se chtějí dostat na lepší úroveň.

Jak je na tom generace našich mladších žáků v porovnání s elitními oddíly v Česku?
Celkově si myslím, že kvalita upadá a opravdu dobrých zápasů není moc k vidění. Skvěle hrála zejména Sparta a Chodov, těmto dvěma týmům jsme se chtěli vyrovnat, ale bohužel jejich herní návyky jsou na lepší úrovni.

V čem konkrétně je třeba zapracovat?
Ty top týmy hrají tak jak jsme si to představovali my. Míček z pohybu do pohybu, hráč s míčkem s ním neběhá, ale hledá volný prostor a hráči bez míčku se nabízejí a neschovávají se. To jsou všechno prvky, díky kterým jsme byli vždy pozadu. Vše se dá dohnat v tréninku, ale k tomu se musí lépe přistupovat. Hlavní důvod, proč sezona dopadla tak jak dopadla, byl ten, že většina týmů hrála standardně a konstantně. My jsme měli většinou dobré střípky v zápasech, ale bohužel také výkyvy.