logo

Starší žáci B končí na PFC 2018 v osmifinále

Jan Novák, 10.01.2018

Starší žáci B končí na PFC 2018 v osmifinále

První lednový víkend se v Praze uskutečnil druhý ročník mládežnického turnaje Prague Floorball Cup 2018, kterého se zúčastnilo i několik družstev Kanonýrů, mezi které patřili i Starší žáci B. Ve skupině jsme postupně změřili síly s týmy FBŠ Slavia Plzeň, Florbal Židenice, FBC Panthers Liberec a FbK Olymp Praha. Výsledkově se nám dařilo a díky tomu jsme se ve skupině umístili na krásném druhém místě, které nás posunulo do osmifinále. V něm jsme narazili na tým FBC Draci Říčany.

 

Kanonýři Kladno – FBŠ Slavia Plzeň 1:4

V prvním zápase proti nám nastoupili hráči Plzně připomínající dorostence. O hlavu větší, rychlejší, silnější, a hlavně florbalovější Plzeňáci nám jasně ukázali, jak se asi bude zápas vyvíjet. Byli jsme po většinu zápasu pod tlakem, bránili se, ale díky obětavosti, dobré obraně, a především skvělému Vondrovi v bráně se nám dařilo držet nadějný výsledek. Obdržené branky pramenily po našich chybách ve středu hřiště a z následných protiútoků soupeře. Plzeň byla po celý zápas lepším týmem a vítězství si zasloužila.

Branky a asistence Kladna: Matěj Zíka (Lukáš Rohla)

Kanonýři Kladno – Florbal Židenice 1:0

Druhý zápas ve skupině, ve kterém jsme byli jasně lepším týmem. Byli jsme silní na míčku, hráli jsme jednoduše, vytvářeli si šance a jen díky naší nepřesnosti v koncovce jsme se do konce zápasu báli o výsledek. Opět musím vyzdvihnout výkon Vondry v bráně, díky kterému nás neproměněné šance nemuseli po zápase mrzet.

Branky a asistence Kladna: Jakub Lahoda (Lukáš Rohla)

Kanonýři Kladno – FBC Panthers Liberec 5:2

Začátek utkání byl vyrovnaný, spíše se hrálo ve středu hřiště, takřka bez šancí. Tu první měli hráči Liberce a hned jí dokázali proměnit. Po obdržené brance jsme se pomalu ale jistě začali zlepšovat a dokázali tak navázat na výkon z předešlých zápasů, s tím rozdílem, že jsme konečně dokázali šance gólově využít. V závěru zápasu jsme si s klidem výsledek pohlídali.

Branky a asistence Kladna: Jakub Lahoda (Matěj Zíka), Erik Weglarz, Jakub Šoch (Jan Hejný), Jan Hejný (Jakub Šoch), Jakub Lahoda

Kanonýři Kladno – FbK Olymp Praha 3:2

V posledním zápase ve skupině jsme narazili na tým, který dobře známe z ligy. Věděli jsme, že nás čeká vyrovnané utkání, což se také vyplnilo. Z naší strany bylo vidět určité polevení v koncentraci a nasazení, dělali jsme zbytečné chyby a nabízeli tak soupeři gólové příležitosti. Do druhé poloviny jsme se dokázali opět zlepšit a začali jsme soupeře přehrávat. Nakonec jsme byli o jeden vstřelený gól šťastnější.

Branky a asistence Kladna: Jan Hejný, Matěj Zíka, Jakub Lahoda (Kryštof Mirčevský)

V celkovém součtu tří výher a jedné prohry jsme si připsali 9 bodů a skončili tak v tabulce skupiny na druhém místě za Plzní. Po dlouhé čtyřhodinové pauze nás ještě v sobotu večer čekalo osmifinále s FBC Draci Říčany.

Kanonýři Kladno – FBC Draci Říčany 3:8

Zápas podobný tomu s Plzní. Říčany od začátku určovali tempo hry, drželi míček na svých hokejkách, vytvářeli si šance a nás k ničemu nepouštěli. My jsme díky dobré obraně v bloku dokázali vyložené šance odvracet a z jednoho povedeného protiútoku jsme šli do vedení. Tlak soupeře ale pokračoval, narůstal a my začali dělat chyby. V zápase jsme si moc šancí nevytvořili, více jsme hráli bez míčku a bránili se, což se na konci zápasu jasně projevilo. Docházeli síly, chyby se začaly kupit a soupeř nás trestal. Nakonec to znamenalo zaslouženou výhru Říčan a náš konec v turnaji.

Velké díky patří hráčům za předvedenou hru a nasazení ve všech zápasech.Z větší části kluci plnili to, co měli a na hře to bylo znát. Chyby samozřejmě jsou a vždycky budou, je ale důležitý se z nich poučit.
Díky také patří rodičům, kterým děkujeme za podporu! Příště budeme lepší.

Sestava Kladna na turnaji:Jiří Vonda, RudoflMichalski – Martin Novotný, Štěpán Křeček, Vojtěch Hartman, Kryštof Mirčevský – Jakub Lahoda, Matěj Zíka, Lukáš Rohla, Jakub Šoch, Erik Weglarz, Jan Hejný, Matěj Ptáček, Vojtěch Ptáček, Tomáš Koupa


 

Muži A

ikona
FBŠ Hattrick Brno - Kanonýři Kladno
(2:2,0:2,1:0)
  | sobota 16.12.
ikona
  1. podrobnosti k zápasu
 

Nenalezeny žádné budoucí zápasy

Krátké zprávy

DŮLEŽITÉ!!!

- Od 14.5. začíná přechodné tréninkové období. Kdo, kde, kdy a s kým bude trénovat si můžete přečíst Zde
(08.05.2018 - 16:34)

Tréninky přípravky

- Z důvodu státních svátků a s nimi souvisejícími ředitelskými volny jsou zrušeny tréninky přípravky v termínech 30.4., 1.5., 7.5. a 8.5. Děkujeme za pochopení (28.04.2018 - 15:31)

Nové zboží ve fanshopu

- Kdo je dobrý - má ručník modrý! Aby se ručník nepletl a byl opravdu osobní je každý originál s tvým jménem a číslem. Fanshop
(06.04.2018 - 18:36)

Nový web

- Usilovně děláme na novém webu! Až to odstartjem tak nespustíte oči :-) (23.12.2017 - 16:17)

MLŽI B+C

- Trénink skrze prázdniny 26.10. se nekonná. (25.10.2017 - 19:14)

GOTHIA CUP

- Vážení přátelé,

bohužel Vám musím oznámit, že pro nedostatečný počet zájemců se letos náš klub nebude účastnit turnaje Gothia cup. Byli jsme připraveni z důvodu bezpečnosti zajistit vyšší počet odpovědných osob i snížit cenu pro Vás. Ve stejném termínu se hraje turnaj v Praze. Trenéři od nás mají doporučení, turnaje se zúčastnit.

S přáním příjemného dne

Ing. Zdeněk Jirák
předseda klubu (18.10.2017 - 12:22)

Anketa 
 

 


SFF

Šfl Kladno

Copyright © 2018 FBC Kanonýři Kladno & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál