07.08.2019
Aktuální zprávy z klubu

Velký test před ligou. Kanonýři letí k přípravě do Švédska

Bude to test před startem sezony jako hrom! A-tým kladenských Kanonýrů se totiž ve čtvrtek 8. srpna vydává do švédské Uppsaly, kde ho do neděle čekají hned čtyři přípravné duely proti zdejším elitním klubům. Ty Kanonýry důkladně prověří, jak jsou na tom po herní i fyzické stránce před blížícím se začátkem nového ročníku 1. ligy, ve kterém si kladou jediný cíl: POSTUP!
„Střetneme s celky na úrovni špičky druhé a třetí nejvyšší soutěže. Budou to velice těžká utkání, ve kterých se zaměříme především na obranu. Zároveň si ale díky dobrému mixu zahrajeme i zápas, ve kterém bychom naopak měli otestovat útok,“ říká Jan Pazdera.

Právě nový kouč a sportovní ředitel Kanonýrů stojí za severskou výpravou. Roky má ve Švédsku svou místní „spojku“, Jonase Orebranda Hrubého, hráče s českými kořeny. Ten v Uppsale žije, má výtečné florbalové kontakty, a tak s celou akcí Kladenským výrazně pomohl. Mimochodem právě on má také velký podíl na nedávném příchodu Joela Ahlina. Ten samozřejmě v Uppsale s Kanonýry rovněž bude a v pátek 9. srpna si dokonce zahraje proti Hagundě, ze které do Kladna přišel.

„To bude náš nejtěžší soupeř, protože v minulé sezoně hrála Hagunda o postup do nejvyšší soutěže a teď ještě posílila. Působí v ní například Fredrik Holtz, který získal ve Švédsku několik titulů se Storvretou,“ říká Pazdera.

A jaký další program čeká Kanonýry ve Švédsku? Hned po příletu a přesunu ze Stockholmu do Uppsaly se ve čtvrtek večer střetnou se záložním týmem superligového Siriusu. V pátek dopoledne budou trénovat a večer následuje již zmíněný mač s Hagundou. V sobotu jsou pak naplánovány hned dva duely, ten první s celkem Uppsala Teknologer a druhý s týmem Rosersbergs, za nějž hraje například Linus Jämtdal, také držitel švédského titulu.

V neděli před odpoledním návratem do Česka půjdou hráči do hotelového wellness, zatímco vedení klubu čeká důležité jednání se zástupci superligového celku Sirius o možné budoucí spolupráci.

Celkem do Švédska odletí 20 hráčů (včetně dvou brankářů). „Hned po návratu nás čeká pohár proti Spartě, ale Švédsko je pro nás hlavní příprava a generálka na ligu,“ říká kouč Pazdera.