11.01.2018
Aktuální zprávy z klubu

Vojtěch Novák podepsal smlouvu. Jako nejmladší hráč v klubové historii

Obránce dorosteneckého a juniorského týmu Kanonýrů Vojtěch Novák se stal nejmladším hráčem historie kladenského florbalu, který s klubem podepsal smlouvu. Talentovaný odchovanec v červnu loňského roku společně s dalšími Kanonýry Matyášem Bachmaierem a Jakubem Dufkem vyhrál Olympiádu dětí a mládeže. Nyní se rozhodl svou další budoucnost spojit s modrobílými barvami Kladna.
Předsedu oddílu Zdeňka Jiráka dohoda s nadějným produktem kladenské florbalové líhně velice potěšila. „Jednání s Vojtou a jeho maminkou bylo velmi konstruktivní. Jsem rád, že Vojta přijal naši nabídku a spojil svoji budoucnost s Kanonýry,“ říká k podpisu.

Vzhledem k nízkému věku se patnáctiletý talent informaci o zájmu klubu podepsat s ním hráčskou smlouvu dozvěděl od své „manažerky“. „Řekla mi to maminka, ale samozřejmě oficiálně přišla nabídka od pana Jiráka,“ vysvětluje Novák.

Vojta spojil svou budoucnost s Kanonýry minimálně na další tři roky. Pro hráče i pro klub je zásadní především jistota, kterou oběma stranám dohoda dává. Podle svých slov však sám hráč rozhodně nepřijde zkrátka. „Konkrétní výhody nebyly předmětem dohody, budou dojednány později,“ popisuje Novák a dodává, že se sám musí zamyslet nad tím, co by uvítal a chtěl. „Mluvilo se o florbalovém vybavení či rehabilitacích. Nebo také o individuálních trénincích se Stanislavem Minářem, které už navštěvuji nějaký čas,“ dodává.

Jednání mezi oběma stranami probíhala rychle a věcně. „Jediné, co se mi zpočátku zdálo negativní, byla délka smlouvy. Nakonec jsme se ale domluvili a já podepsal smlouvu na tři roky,“ připomíná Novák detail, který s vedením klubu musel diskutovat.

Fakt, že Kanonýři vsadili právě na něho, sám hráč nijak nepřeceňuje. „Přisuzuji to tomu, že jsem dosáhl věku patnácti let, čímž klub dostal možnost mi smlouvu nabídnout. Vedení si tak chce pohlídat talentované hráče, aby neodcházeli z Kladna a byli přínosem pro klub i do budoucna,“ myslí si vítěz loňského ročníku Olympiády dětí a mládeže.

Vojtěch Novák si plně uvědomuje, že je první příslovečnou vlaštovkou. Je nejmladším hráčem, s nímž Kanonýři podepsali hráčskou smlouvu. Po jeho vzoru by měly přicházet další dohody s mladými talenty kladenského klubu. „Doufám, že půjdu příkladem mladším talentům jako je Matyáš Bachmaier, Jakub Dufek nebo Jakub Bohuslávek a další,“ přeje si.

Rozsáhlý rozhovor s předsedou oddílu Zdeňkem Jirákem reagující na dohodu s Vojtěchem Novákem si můžete přečíst ZDE.