12.08.2019
Aktuální zprávy z klubu

Výborná zkušenost, říkají trenéři mladíků o turnaji Czech Open

Zatímco A-tým strávil uplynulé dny na přípravném kempu ve Švédsku, kde poměřil síly s místními soupeři, vyrazil tým Kanonýrů do 23 let na zřejmě nejpopulárnější neligový turnaj na světě – Floorball Czech Open. Tým, za který hrálo hned šest dorostenců a dva junioři, narazil v Praze v kategorii PRO na velmi silné soupeře, například na prvoligového konkurenta áčka Florbal Chomutov nebo švýcarský druholigový Kloten.
„Zápasy na turnaji byly výbornou prověrkou především pro hráče dorosteneckého a juniorského věku,“ říká trenér týmu Jan Buk. Jeho trenérský kolega Stanislav Minář dodává: „Pro naše mladé hráče byly tyto zápasy výborná zkušenost. Jsme rádi, že jsme mohli takto náročná utkání odehrát.“

Ve skupině Kanonýři postupně na Kloten, divizní tým Tábora a švédské mladíky RIG Umeå. V prvním zápase platil dlouho bezbrankový stav, v posledních pěti minutách však švýcarský celek dokázal dvěma brankami získat zápas na svou stranu. Ve večerním zápase pak Kanonýři remizovali s Táborem 2:2, když museli dvakrát dotahovat. Druhý den dopoledne se Kladno postavilo proti týmu z města Umeå, který nakonec zvítězil 1:3. „Zápasy s Klotenem a RIG Umeå řádně prověřily naší obranu, která fungovala slušně. Z turnaje vybočilo utkání s Táborem, ve kterém jsme museli více tvořit hru, což se nám nedařilo,“ říká Buk. „Hráči si ověřili, že obrana je nutnost pro úspěch v zápase. Pokud chceme být v budoucnu úspěšní, musíme takto fungovat odteď v každém zápase, který odehrajeme. Zároveň se musíme zlepšit ve hře s balonkem na útočné polovině, což byl náš hlavní problém především v zápase s Táborem,“ přidává Minář.

V prvním kole play-off narazili Kanonýři na celek Chomutova, který v minulé sezoně první ligy obsadil po základní části třetí místo. Ještě ve 38.minutě svítil na tabuli stav 4:5 pro Severočechy, kteří ale ve zbývajících dvou minutách nasázeli hned pět gólů a výsledkem 4:10 postoupili dál. „S Chomutovem jsme dlouho drželi vyrovnané skóre a byli schopni si i vytvářet šance, proto velmi mrzí výpadek v posledních 2 minutách,“ uvádí k poslednímu zápasu Kanonýrů v turnaji Buk. Minář ho doplňuje: „Myslím si, že jsme mohli být efektivnější v zakončení a zápas udělat ještě dramatičtější, do obrany nám to ale v celém turnaji šlo dobře. Na tom můžeme do budoucna stavět, zároveň ale takové výkony budeme nyní považovat za náš standard,“ uzavírá vyhlídkou do nadcházející sezony druhý z trenérského tandemu týmu U23.