11.03.2013
Muži Rezerva

Výkony jsme neoslnili, ale zvítězili

Mužský B-tým o víkendu odehrál poslední zápasy v kladenských halách. V sobotu jsme v Nafukovačce přivítali poslední Kutnou Horu a v neděli v Biosce celek z popředí tabulky pražské Wizards.
FBC Kladno B – SKP Olympia Kutná Hora 11:4 (4:0, 1:3, 6:1)

Úvod zápasu nám vyšel výborně. Byli jsme v pohybu, rychle si předávali míček a tlačili se do zakončení. První naši branku zaznamenal Prchal v polovině třetiny. Další střídání 2. lajny bylo znovu gólové, když se pěknou střelou prosadil Laštůvka. Gólový apetit této pětice neutichal a slepenými brankami po individuálních akcích navýšili skóre Minář a Habada.

Druhá třetina byla z našeho pohledu dobrá do pátého gólu, který si připsal Leipner. Druhá lajna tak zařídila 5 našich úspěšných tref, o které se postaralo všech 5 členů formace! Od stavu 5:0 jsme, ale rezignovali na hru, která nám pohodlné vedení přinesla. Kutná Hora ucítila šanci na korekci stavu a i ji dokázala využít. Nejprve snížila šťastným odrazem od hráče na brankovišti. Následně jsme kapitulovali po brejku a na přijatelných 5:3 před poslední částí snížili hosté po kombinaci v přesilové hře.

Zbylé branky jsme si nechali do závěrečné části. Hned v začátku třetiny dvěma brankami zchladil Kutnou Horu Richtr. Soupeře jsme ani tak nezačali přehrávat a stále jsme se dostávali pod tlak díky zbytečným chybám v rozehrávce. Přesto náskok zvýšil brankou Brynda. Kutnohorští se ještě zmohli na jeden gól, ale to bylo z jejich strany vše. Diváci se gólů dočkali v poslední pětiminutovce, kdy nejprve zkompletoval hattrick Richtr a to samé se podařilo Leipnerovi, který potřeboval k jeho dokončení 2 přesné zásahy. Výsledek byl pro hosty krutý a neodpovídal předvedené hře.

Branky Kladna: 3x Leipner, Richtr, 1x Prchal, Laštůvka, Minář, Habada, Brynda

Sestava Kladna: Buk – Holý, Tuzar, Brynda, Vlček, Richtr – Laštůvka, Minář, Prchal, Leipner, Habada

FBC Kladno B – Wizards DDM Praha 10 7:5 (3:0, 2:3, 2:2)

Nedělní zápas byl velmi podobný tomu sobotnímu. Opět se nám povedla první třetina. Hned ve 3. minutě zařídil vedení střelou od mantinelu junior Kříček. Další gól si připsal po oběhnutí obránce a chladnokrevném zakončení Habada. Do přestávky na 3:0 zvýšil znovu Kříček. Úvodních dvacet minut jsme znovu sehráli v pohybu a s jednoduchým přechodem do útoku.

Druhou třetinu jsme načali inkasovanou brankou. Náskok tří gólů nám vrátil Prošek, prosadila se tak i posila z A-týmu. Dvě minuty potom mohl přidat pátou trefu Prchal, ale nařízené trestné střílení v gól nepřetavil. Přesilovou hru jsme využít také nedokázali a ze hřiště se úplně vytratili. Wizards jsme pustili do zápasu a umožnili jim dvakrát skórovat. Alespoň dvoubrankové vedení nám do poslední třetiny zajistil Prchal po výjimečně dobře provedené kombinaci.

Třetí část jsme, ale pokračovali v lajdácké hře s neuvěřitelným množstvím chyb, se spoustou zkažených nahrávek a jednoduchých ztrát. Vrcholem byla 48. minuta, ve které jsme během 15 vteřin obdrželi 2 branky, a zápas začínal při stavu 5:5 de facto znovu. Naštěstí z ojedinělé akce se dorážkou z brankoviště prosadil Habada a 6 minut před závěrečnou sirénou strhl vedení na naši stranu. Najednou jsme začali hrát, tak jak bylo potřeba. Nepředržovali jsme míček na obranné polovině a naopak ho drželi na útočné polovině na svých čepelích. Pražským Čarodějům nepomohla ani power - play. V poslední minutě totiž dal do opuštěné svatyně definitivní podobu výsledku Kříček a dovršil svůj hattrick.

Branky Kladna: 3x Kříček, 2x Habada, 1x Prošek

Sestava Kladna: Buk – Holý, Tuzar, Vlček, Frömmel, Richtr – Laštůvka, Minář, Prchal, Leipner, Habada – Brynda, Kuchař, Kříček, Prošek, Hruška

Šňůru vítězných zápasů jsme prodloužili na devět. Poslední zápasy sezóny nás čekají 23. a 24.3 proti Královu Dvoru a vedoucímu Startu98.