10.09.2018
Starší žáci B

Žákovská rezerva hrála v Kunraticích

V sobotu 8. září odehráli svůj první turnaj v nové sezoně také starší žáci B. Tým pod vedením trenéra Merty cestoval ke svým prvním zápasům pátého výkonnostního koše do haly v Kunraticích.
Kanonýři sehráli své úvodní utkání už od devíti hodin proti pražskému Olympu. Vstup do utkání měl lepší soupeř a už po necelých dvou minutách hry otevřel skóre. Odpověď kladenských naštěstí netrvala dlouho, za další dvě minuty totiž vyrovnal Kináč. Povedená pak byla z kladenského pohledu především šestá minuta, kdy se postupně dokázali trefit Vaňous, Kináč a Dvořák a získali tak pro Kladno pohodlný náskok, který vydržel až do konce prvního poločasu.

Druhá půle už byla na góly chudší, nicméně necelé tři minuty před koncem dokázal zkompletovat hattrick Kináč a uzavřel tak skóre zápasu na 5:1 pro kladenské.

Kanonýři Kladno B – OLYMP FLORBAL Zeus 5:1 (4:1, 1:0)

Branky Kladna: 4‘, 6‘ a 24‘ Kináč, 6‘ Vaňous, 6‘ Dvořák

Ve druhém skupinovém zápase se Kanonýři střetli s dalším pražským týmem - SK Dvojka Praha. Úvod zápasu tentokrát patřil Kladenským, už po osmadvaceti vteřinách se totiž trefil Dlouhý. Vedení Kanonýrům vydrželo téměř až do konce poloviny, v poslední minutě se ale dvakrát v rozmezí osmi sekund trefil soupeř a rozhodl tak, že přestávkové vedení bude patřit jemu.

V prvních třech minutách druhé části přidala Dvojka další dva góly a vzhledem k tomu, že do konce zápasu stačil už jen korigovat Procházka, Kanonýři podlehli 2:4.

Kanonýři Kladno B – SK Dvojka Praha 2:4 (1:2, 1:2)

Branky Kladna: 1‘ Dlouhý, 17‘ Procházka

Ve skupině tedy Kanonýři obsadili celkové druhé místo a v zápase o celkové třetí místo v turnaji vyzvali třetího pražského soupeře – Wizards. V první polovině viděli diváci jediný gól, o který se postarali „Čarodějové“ a bylo tedy jasné, že Kanonýři budou muset ve druhé polovině otáčet

Místo kladenských branek však přišla studená sprcha v podobě tří branek z holí hráče soupeře v rozmezí necelých pěti minut a vypadalo to, že je rozhodnuto. Jiskřičku naděje pro Kladno vykřesal ve 23. minutě Weglarz, na nějž o půl minuty později navázal Ciniburg. O další minutu později se trefil Kináč a o zápletku bylo postaráno. Soupeř ale zbytek utkání přečkal bez inkasování další branky a Kanonýři si tak připsali celkové čtvrté místo.

Kanonýři Kladno B – Wizards DDM Praha 10 orange 3:4 (0:1, 3:3)

Branky Kladna: 23‘ Weglarz, 23‘ Ciniburg, 24‘ Kináč

Sestava Kladna: Vondra, Michalski – Dlouhý, Weglarz, Vaňous, Vlček, Hadrava, Groh, Dvořák, Hurych, Kináč, Ciniburg, Křeček, Procházka, Koupa

Další zápas čeká starší žáky B v neděli 23.9. v hale SH Eagles Praha.