13.12.2018
Zápasy A-tým

Na Kladno dorazí florbalisté Ústí nad Labem

Po ligové pauze vyplněné dosud nejúspěšnějším florbalovým světovým šampionátem všech dob se opět roztáčejí kola 1. ligy mužů. Kanonýři v neděli hostí ambiciózní Ústí nad Labem.
Florbalisté Ústí jsou loňským účastníkem nejvyšší soutěže, kde se prezentovali sympatickými výkony, mladé mužstvo však nakonec Tipsport Superligu ve městě neudrželo. Momentálně se Ústí drží na třetí příčce tabulky a před reprezentační pauzou vyhrálo tři zápasy v řadě. Jasným lídrem mužstva je Viktor Kopecký, který patří k nejproduktivnějším hráčům celé soutěže.

Podobně je na tom kladenský neproduktivnější hráč Miloš Tyl, který má jen o bod méně, zároveň však odehrál také o zápas méně. Kanonýři budou chtít napravit nepříjemnou bilanci před reprezentační přestávkou, kdy podlehli pražskému Start98 a Petrovicím.

Hrající trenér kladenských florbalistů Ondřej Riebauer k zápasu říká: „Čeká nás jeden z nejtěžších zápasů základní části, do kterého vstupujeme jako jasný outsider. Paradoxně by nám tato situace mohla pomoci se semknout a ukázat, co v nás doopravdy je. Čeká nás teď série tří zápasů, ve kterých nesmíme polevit ani na sekundu, pokud chceme pomýšlet na bodový zisk. Ústí má perfektně secvičené protiútoky a nevadí jim hrát i dlouhé chvíle bez míčku a poctivě čekat na svou příležitost. Věřím, že se na to dobře připravíme a sehrajeme v neděli vyrovnané utkání.“

Domácí utkání proti Ústí nad Labem rozehrají Kanonýři v neděli 16. prosince od 17.00 hod. ve sportovní hale BIOS Kladno.

Pro prvních 50 příchozích diváků je v bufetu připraven párek v rohlíku, nebo limonáda ZDARMA!

Za Kladno se nehraje, za Kladno se bojuje!