21.12.2018
Zápasy A-tým

Kanonýrům se postaví do cesty další elitní celek, cestují do Brna

Dva dny před Štědrým dnem se Kanonýři vypraví k poslednímu utkání před vánoční přestávkou. Druhý tým tabulky 1. ligy mužů Hattrick Brno bude pro kladenské florbalisty velkou výzvou. Pochopitelně za předpokladu, že se kanonýrská výprava probije nespočetnými nástrahami proslulé veteránky a chlouby mezi českými dálnicemi.
Brno bude pro kladenské florbalisty opravdu těžkou překážkou. V aktuální sezoně ze šestnácti odehraných zápasů nebodovalo pouze jednou. Jednoznačně největšími lídry Hattricku jsou David Coufal a Luděk Ondráček, někdejší opory superligových konkurentů Bulldogs. Ondráček je dokonce nejproduktivnějším hráčem celé soutěže.

Kanonýři v posledních dvou zápasech skalpovali dva celky z vrchní části tabulky 1. ligy. Porazili Ústí nad Labem 11:3 a Chomutov 10:5. Nyní mají před sebou ještě větší sousto. V zářijovém měření sil v kladenské hale BIOS dospělo utkání až do prodloužení, kde byli nakonec šťastnější brněnští florbalisté, když zvítězili 7:6. K tradičním bodovým tahounům se po problémech s kolenem opět vrací kladenský buldozer Miroslav Mayer.

Ten před odjezdem do Brna nešetří sebevědomím a rád by navázal na předchozí dvě výhry. „Já hlavně doufám, že nás D1 nechá dojet na zápas včas (smích). Do Brna si jedeme pro tři body, chceme prodloužit vítěznou sérii do nového roku. Hlavně chceme ukázat, že to myslíme s postupem vážně a porazit největšího favorita soutěže. Musíme ukázat, že výhry nad Ústím a Chomutovem nebyly jen výstřelem do tmy. V Brně musíme ukázat hlavně pevnou obranu, to podle mě rozhodne. A musíme podat stoprocentní týmový výkon, pak věřím, že uspějeme,“ říká Mayer.

Zápas mezi Kanonýry a domácím celkem brněnského Hattricku začíná v sobotu 22. prosince od 16.00 hod. v brněnské SH Maloměřice.

Za Kladno se nehraje, za Kladno se bojuje!