19.06.2019
Aktuální zprávy z klubu

Další odborník u Kanonýrů. Šéftrenérem mládeže se stal Martin Czeczinkar

Výraznou personu v podobě zkušeného trenéra Jana Pazdery nezískal jen A-tým Kanonýrů. Vedení klubu přivádí uznávaného a odborného kouče i k mládeži, kde se šéftrenérem nově stal Martin Czeczinkar.
Martin v minulosti jako hlavní trenér vedl třeba extraligové Pardubice, kde rovněž zastával funkci šéftrenéra mládeže. Byl kondičním koučem u bronzové juniorské florbalové reprezentace a poslední tři roky působil jako šéftrenér akademie a hlavní metodik Tatranu Střešovice. Měl zde na starosti správu a organizaci realizačních týmů v mládežnické struktuře včetně vedení sportovní koncepce a metodiky oddílu.

„Oslovil mě Honza Pazdera, proběhlo pár schůzek, viděl jsem několik tréninků. Co mě nejvíce zaujalo, byl sportovní areál, podmínky, možnosti, kde se mohou děti a hráči rozvíjet. Velmi důležitá je finanční stabilita a zajištění chodu oddílu,“ popisuje Czeczinkar důvody, proč se z něj stal Kanonýr. A přiznává, že do Kladna přichází i proto, že klub získal ještě další výrazné osobnosti, vedle kterých i on osobně může růst. „Mám možnost se seberealizovat a posouvat věci správným směrem.“

Nejbližším cílem Czeczinkara, který má nejvyšší trenérské vzdělání v magisterském oboru trenérství florbalu na FTVS a rovněž v minulosti absolvoval zahraniční stáž ve finském klubu Erä Viikingit, je poznat se s trenéry, hráči i rodiči. S těmi se příští týden potká na rodičovských schůzkách. Zároveň od tohoto pondělí denně navštěvuje kladenské základní školy, kde probíhají florbalové nábory a schůzky se zástupci škol, se kterými navazuje budoucí spolupráci.