19.07.2019
Aktuální zprávy z klubu

Kanonýři na Kempu talentované mládeže

Hned pětinásobné zastoupení měli na Kempu talentované mládeže Kanonýři Kladno. Na akci, kam se každoročně sjíždí několik největších talentů Českého florbalu, reprezentovali klub hráči Jakub Bohuslávek, Hugo Hübner, Filip Molhanec a Vojtěch Novák. Ty doplnil trenér Jan Pazdera, který byl vedoucím jedné ze skupin na kempu. „Naši hráči měli v Jičíně možnost srovnání s mládežnickou špičkou v Česku,“ vyzdvihuje myšlenku tohoto kempu právě trenér A-týmu Kanonýrů. Během pěti dnů trvání kempu se mladí florbalisté dozvěděli, jak se zlepšovat, aby mohli reprezentovat Českou republiku, naučili se ale i lépe starat o své tělo nebo dostali možnost porovnat své dovednosti s nejlepšími soupeři napříč republikou.
Základní myšlenkou kempu je připravit hráče pro reprezentaci tak, aby byli konkurenceschopní na mezinárodní úrovni. Od hráčů byl vyžadován profesionální přístup ke všem činnostem během kempu, bez něhož je úspěch na mezinárodní úrovni takřka vyloučen. „Celý kemp se nesl v dobré atmosféře. Všichni účastníci od hráčů po trenéry byli maximálně koncentrovaní na to, aby odvedli kvalitní práci,“ potvrzuje důležitost soustředěnosti při tréninku Pazdera. Na oplátku bylo pro hráče připraveno špičkové zázemí čítající dvě sportovní haly, atletickou dráhu s fotbalovým hřištěm, posilovnu, bazén nebo možnost využít ledové kádě, v nichž regenerují i nejlepší sportovci napříč všemi sporty.

Jaké bylo hlavní zaměření kempu? „Celý kemp měl jednotné téma – zaměření na útočnou činnost hráčů bez míčku. V této činnosti mají naši hráči velkou rezervu. Přitom je extrémně důležitá pro větší nebezpečnost hry,“ objasňuje Pazdera. Hráči ale samozřejmě netrávili čas pouze s hokejkami v hale. Mezi hlavní cíle neflorbalových tréninků lze zařadit informování hráčů o důležitosti kvalitního stravování, popsání nejdůležitějších bodů při posilování, ale také poukázat na stěžejní roli kompenzace a regenerace.

Při snaze o dosažení co nejefektivnějších tréninků je samozřejmě zapotřebí kvalitních trenérů, kterými byl letošní Kemp talentované mládeže doopravdy napěchován. To potvrzuje i Pazdera: „Hráči dostali velkou příležitost spolupracovat s nejlepšími trenéry. Věřím, že si z této spolupráce odnesli spoustu inspirace a zároveň uvědomění, že pokud se chtějí rovnat špičce v republice nebo se prosadit v reprezentacích, tak musí pracovat lépe než doteď.“ Z trenérů, kteří se kempu zúčastnili, můžeme zmínit například asistenty trenéra juniorské florbalové reprezentace Marka Vojtu, Marka Mandelbauma a Jaroslava Berku, hlavního trenéra FbŠ Bohemians Michala Jedličku, nebo právě trenéra A-týmu Kanonýrů Jana Pazderu. Kempu se zúčastnili také tři zástupci největšího florbalového klubu na světě – finského Erä Viikingit – Joonas Naava, Tomi Rastas a Mirva Laitinen. „Především trenéři z Finska Joonas Naava a Tomi Rastas odvedli nejen s našimi hráči skvělou práci,“ pochvaluje si na závěr mezinárodní spolupráci Pazdera.