27.06.2019
Aktuální zprávy z klubu

Kanonýři na školách. Tisíc dětí si vyzkoušelo florbal!

Osm škol a tisíc žáků, co si vyzkoušelo hrát florbal. Kladenští Kanonýři mají za sebou úspěšnou náborovou akci, kdy ve druhé polovině června navštívili kladenské základní školy a učili děti z prvních a druhých tříd (nejen) hrát florbal. „V každé hodině měly děti pestrý obsah ve formě pohybových her, florbalu, soutěží i ukázky florbalových parádiček našimi hráči A-týmu. Nechyběla ani ukázka jiného přístupu k dětem a předání dárkových předmětů,“ líčí Martin Czeczinkar, nový šéftrenér mládeže u Kanonýrů.
Ten věří, že největší odezva přijde v září, kdy se na školy vrátí a bude zvát děti na konkrétní náborové dny do sportovní haly BIOS. Tak aby se i z nich staly hrdí Kanonýři.

Teď při červnovém náboru si Czeczinkar vytyčil na školách tři hlavní cíle. „První je ještě více posílit emoční vazbu ke sportu a k hodinám tělesné výchovy. Druhým je vzbudit zájem o naší činnosti a zvýšit povědomí o florbalu v Kladně. A to nejen u dětí, ale i u rodičů, učitelů, ředitelů škol.“

Třetí metou je pak vytvořit partnerství se školami a prohloubit spolupráci. O florbal, teď když stále zažívá svůj rozkvět, je na školách velký zájem. Pedagogové stojí o kroužky či o dlouhodobější účast florbalových trenérů v hodinách tělesné výchovy. „Rádi by využili i naší erudice při florbalových turnajích mezi školami. Můžeme jim pomoci se zajištěním materiálního vybavení, využití sportovišť i realizaci tréninků pro družiny,“ popisuje Czeczinkar.

Ten se v září na školy znovu vrátí a tentokrát kromě náborů bude děti i učitele zvát i na říjnový „school match“, kdy A-tým Kanonýrů odehraje jedno domácí utkání v dopoledních hodinách všedního dne. Na něj pak dorazí fandit vybrané školy.