09.01.2019
Zápasy A-tým

Kanonýři odehrají výjezdní utkání proti Náchodu v Lounech

Kanonýři Kladno pořádají historicky první výjezdní utkání. Jako lokaci si vybrali 40 kilometrů vzdálené Louny, kde přivítají florbalisty Náchoda. Kladenští hráči budou v zápase favority, první vzájemný duel vyhráli 11:5.
Náchodští florbalisté neprožívají vydařenou sezonu. Z posledních devíti utkání získali pouhé dva body a naposledy zvítězili v říjnu loňského roku. To však stálo za to, Litvínov porazili vysoko 12:6. Tým táhne produktivní dvojice Vojtěch Bureš s Janem Světlíkem.

Kanonýři pozvolna ladí svou formu před play-off, z šesté pozici momentálně ztrácí pouhé tři body na třetí příčku tabulky 1. ligy. V posledním zápase zmasakrovali Slovan Havířov na jeho půdě poměrem 11:3. Velmi dobře se bodově daří zkušenému útoku matadorů ve složení Tyl – Riebauer – Mayer.

Kladenští florbalisté budou chtít ve svém premiérovém výjezdním utkání ukázat lounskému publiku parádní podívanou. To potvrzuje i generální manažer Kanonýrů Matěj Pošta.

„V aktuální sezoně se nám povedlo navázat spolupráci s klubem TJ Lokomotiva Louny a jedním z našich společných počinů je toto výjezdní utkání. Dalšími jsou třeba brankářské akademie nebo výměna hráčů formou hostování. Také se snažíme pravidelně účastnit skrz naši mládež na turnajích, které pořádají pravě Louny a obráceně jsme letos mohli vidět lounskou mládež u nás na turnaji pro děti pořádaném v rámci utkání našeho áčka mužů. U příležitosti výjezdního utkání máme zájem prezentovat náš klub i v blízkém okolí. Doufám, že kluci v sobě probudí pravé kanonýry, budou schopni zopakovat formu z Havířova a ukáží v Lounech naši kanonádu,“ věří Pošta.

Zápas mezi Kanonýry Kladno a Florbal Náchod je na programu v neděli 13. ledna od 17.00 hod. v Městské sportovní hale Louny.

Za Kladno se nehraje, za Kladno se bojuje!