19.07.2019
Zápasy A-tým

Kanonýry čeká víkendový přípravný kemp. Vyvrcholením bude zápas s Chomutovem

První víkendový přípravný kemp A-týmu Kanonýrů startuje už v sobotu. Po několika trénincích se hráči představí v neděli od 19:00 v Biosce v přípravném zápase proti Chomutovu. Pro Kanonýry se bude jednat o první domácí zápas pod vedením nového trenéra.
O kempu:
„V rámci přípravného kempu se uskuteční dva tréninky, v nichž se zaměříme především na hru 5 na 5,“ přibližuje program kempu kouč Jan Pazdera. Na kempu bude mít k dispozici 25 hráčů včetně několika nových posil. O víkendu Kanonýři rozhodně zahálet nebudou, během dvou dnů na ně čeká spousta práce: „Cílem kempu bude nejen zlepšení obrany, ale především útočná hra, a to jak rozehrávka, tak hra v útočném pásmu,“ objasňuje trenér. V neděli večer pak Kanonýry čeká vrchol v podobě přípravného zápasu, ve kterém se postaví Chomutovu.

Neděle 21. července, 19:00, Hala BIOS, Kanonýři Kladno – Florbal Chomutov

Profil soupeře:
Chomutov stejně jako Kanonýři v nadcházejícím ročníku bude bojovat ve druhé nejvyšší soutěži o postup do superligy. K tomu by měly pomoci i posily, které na sever Čech v průběhu letní přestávky zamířily. Do brankoviště se ze superligového Chodova vrátil chomutovský odchovanec Karel Šantora, obranné řady posílil exlitvínovský Jiří Pecháček. Zajímavou posilou může být také bratislavský rodák Daniel Grener, který naposledy oblékal dres Přerova. Chomutovu se rovněž podařilo natrvalo získat obránce Vojtěcha Semeráda a útočníka Jiřího Šafařovského, kteří ovšem už v minulé sezoně na severu Čech hostovali ze sousedního Ústí nad Labem. Chomutovští v rámci přípravy odehráli dva přípravné zápasy s celky z nejvyšší soutěže. V prvním utkání se Chomutovu podařilo ukořistit cenný skalp Liberce poměrem 6:4, ve druhém už tým pod vedením Martina Bociana podlehl České Lípě 4:9.

Z pohledu Kanonýrů:
I Kanonýři mají za sebou dva přípravné zápasy se superligovými celky. V prvním duelu zaznamenali kladenští cennou remízu se střešovickým Tatranem 2:2, o dva dny později přišlo neméně cenné vítězství 8:5 nad Sokoly z Královských Vinohrad. Ač přípravný kemp bude pro další vývoj přípravy důležitý, nejvíce se všichni těší samozřejmě právě na zápas, což potvrzuje i trenér Pazdera: „Vyvrcholením přípravného kempu bude zápas proti prvoligovému konkurentovi z Chomutova. V něm vyzkoušíme i nové zahraniční hráče, kteří k nám přijeli na testy, fanoušci se ale mohou těšit i na některé již podepsané hráče.“ A s jakými cíli Kanonýři půjdou do zápasu? „Hlavním cílem zápasu proti Chomutovu bude aplikovat dovednosti získané během kempu do hry a celkově posunout naši hru opět na vyšší úroveň, než jakou jsme se prezentovali v předchozích zápasech,“ uzavírá Pazdera.

Poslední vzájemný zápas:
2.2.2019, Florbal Chomutov – Kanonýři Kladno 9:8 (1:1, 3:5, 5:2)