20.10.2018
Aktuální zprávy z klubu

Matyáš Bachmaier spojil svou budoucnost s Kanonýry

Jeden z nejvýraznějších talentů kladenského florbalu Matyáš Bachmaier udělal další významný krok ve své slibně se rozvíjející kariéře. S Kanonýry podepsal hráčskou smlouvu, na jejímž základě stráví v dresu s kanónem na hrudi minimálně další tři ligové ročníky. Připojil se tak k několika dalším kladenským mladíkům, kteří tak učinili v minulých letech.
„Jsem velmi šťastný, že mi byla smlouva nabídnuta. Myslím si, že tím klub ukazuje, jak si svých hráčů váží,“ říká Bachmaier a dodává, že kdyby podobné smlouvy podepsali i další mladí talenti, kteří na Kladně jsou, mohl by klub v budoucnu hrát superligu nastálo.

Mladý člen dorosteneckého a juniorského týmu Kanonýrů smlouvu podepsal zejména na základě důvěry, kterou má v systém práce, jenž byl v oddíle nastaven. „Doufám, že se Kanonýrům bude dařit a že dosáhneme v budoucnu na tituly. Věřím tomu, že se tady vybuduje dostatečně silný tým na to, abychom hráli nejvyšší soutěž. Pokud to půjde podle plánu, s radostí budu součástí této organizace,“ vysvětluje.

Předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák k podpisu svého klíčového mladého hráče říká: „Matyáš má velké předpoklady prosadit se v dospělém florbale, byl o něj zájem prakticky mezi všemi významnými pražskými a středočeskými kluby. O to více mě těší, že sám Matyáš projevil zájem spojit svoji budoucnost s Kanonýry. Klub chce stavět na vlastních odchovancích, a právě v generaci, jejíž je Matyáš symbolem, se nám k tomu nabízí velká příležitost. Chceme těmto hráčům nabídnout podporu pro jejich individuální růst a zároveň stabilitu prostředí v jejich dospívání. Dohoda s Matyášem navazuje na vloni uzavřené smlouvy s mladšími hráči jako byl Matěj Stůj nebo Vojta Novák. Mohu prozradit, že v tuto chvíli jednáme i s některými rodiči dalších hráčů z mládežnických kategorií. Jsem rád, že při schůzkách slyším zájem o společnou budoucnost.“