06.01.2019
Aktuální zprávy z klubu

Miloš Tyl: U některých dětí je vidět, že počítačové hry zvládají lépe, než základní pohybové věci

Nejproduktivnější hráč elitního celku Kanonýrů Miloš Tyl v průběhu aktuální sezony vede také konzultace zaměřené na kompenzační cvičení, které jsou pro všechny členy klubu zdarma. Jak je zatím s jejich průběhem spokojen, si přečtěte v rozhovoru níže.
Miloši, ve svém vyjádření před začátkem tohoto projektu jsi říkal, že se na spolupráci s mladými kanonýry velice těšíš. Platí to i po čtvrt roce?

Platí to stále, spolupráci s mladými kanonýry si velice pochvaluji, je v nich vidět nadšení a touha se něco nového přiučit a celkově se v dané oblasti zlepšit.

Jak jsou na tom mladíci, kteří k tobě chodí, v oblasti kompenzačních cvičení? Jsi spokojen, nebo musí děti přidat?

Je to hodně individuální, ale všiml jsem si, že obecně jsou na tom lépe gólmani, kteří kompenzační cvičení zvládají lépe než hráči v poli. Nicméně vidím určité rezervy v celkové pohyblivosti dětí, u některých je vidět, že počítačové hry zvládají lépe, než základní věci jako jsou dřepy, kliky nebo kotoul.

Někteří mladí Kanonýři u tebe byli jistě vícekrát, pozoruješ pokrok a berou si tvé rady k srdci?

Pokud mohu jmenovat, tak nejpoctivější přístup zatím mají především Tobiáš Nováček a Štěpán Vlček. U těchto kluků je vidět velký pokrok.

Apeluješ také na naše trenéry, aby děti v této oblasti více vzdělávali?

Tuto věc musíme v novém roce zlepšit. Určitě by nebylo od věci udělat nějaká sezení pro trenéry, kde bychom probrali prevenci poruch pohybového systému těla.

Závěrem, po několika měsících lze částečně bilancovat. Jak hodnotíš efekt zavedení konzultací?

Zlepšovat se samozřejmě dá vždycky, ale celkově ten efekt hodnotím určitě pozitivně.