06.04.2019
Rozhovory

Nela Jiráková převzala další cenu

Někdejší kanonýrka Nela Jiráková, která momentálně působí v dresu extraligového Chodova a chystá se na vrchol sezony v podobě ostravského superfinále, získala prestižní ocenění. O jakou cenu se jedná, to si přečtěte v rozhovoru níže.
Prozradíš nám, co jsi získala za ocenění?
Získala jsem ocenění pro nejlepší juniorku Kladenska za rok 2018 v podobě krásného zlatého poháru, čehož si nesmírně vážím.

Královna kladenských juniorek, to je velká věc. Jakou váhu takové ceně přikládáš?
Jak jsem řekla, vážím si toho opravdu moc. Především proto, že vím, kolik výborných sportovců Kladno má. O to víc vás takové ocenění potěší.

Mnoho tvých předchůdců řeklo, že takové ocenění pro ně není metou, ale odrazovým můstkem do další tvrdé práce. Jak jsi na tom ty?
Asi bych s nimi souhlasila a řekla bych, že je to skvělý impuls k další práci a posouvání svých hranic stále dál.

Jsi zdaleka nejúspěšnější hráčkou pocházející z Kladna v historii florbalu. Co bys poradila svým následovnicím a následovníkům?
Určitě bych těm, kteří to chtějí dotáhnout někam dál, poradila, ať nekoukají na okolí a jdou si za tím, co si vysnili. S tím, že to možná občas nebude lehké, ale pokud je to bude dělat šťastnými, měli by do toho dávat všechno.

Se svým Chodovem se chystáš na superfinále v Ostravě. Věříš si na svůj premiérový mistrovský titul?
Letos máme skvělou sezonu a myslím si, že velmi náročná, ač se může zdát, že jednoznačná série s Ostravou (4:0 na zápasy, pozn. red.), nás velmi dobře připravila na tento finálový zápas. Jsme odhodlané nechat na hřišti v Ostravar Aréně všechno a vrátit Vítkovicím prohru z loňského roku před jejich publikem!

foto: Český florbal