07.06.2019
Aktuální zprávy z klubu

Pazdera: Chceme s Kanonýry do Superligy, I. část

Už měsíc a půl je Jan Pazdera novým sportovním ředitelem klubu i koučem A-týmu. Proč se vlastně úspěšný trenér, který loni získal v Mladé Boleslavi titul a i letos si jeho tým zahrál Superfinále, rozhodl pro „přestup“ ke kladenským Kanonýrům? A jak chce se svými spolupracovníky docílit toho, aby se Kladno etablovalo mezi českou florbalovou elitou a i ono prožilo svá nezapomenutelná vítězství? I na to 34letý uznávaný odborník odpovídá v rozhovoru pro klubový web.
Trenére, vítejte na Kladně. Co rozhodlo, že je z vás teď Kanonýr?

Věděl jsem, že budu končit v Boleslavi, a tak jsem si vybíral budoucí florbalovou adresu. Měl jsem nabídky i ze superligových klubů, ale u Kladna mě oslovila vize a adekvátní kompetence, které jsem dostal, abych tu vizi mohl realizovat. Navíc jsem u těch klubů ani neviděl takový potenciál, jako mají Kanonýři. Ano, teď jsou ty týmy na vyšší sportovní úrovni, ale myslím, že Kladno může brzy na tu úroveň dokráčet taky a ještě je předstihnout.

Proč?

Protože Kanonýři mají fantastické sportovní zázemí. Mají ve městě dominantní pozici, protože jsou hlavní adresou, kam zajít, když chcete dobře dělat florbal. Je tu silná organizační struktura klubu a rovněž majitelé s velkou ochotou investovat energii, čas, úsilí a ostatní zdroje do rozvoje klubu.

Řekl jste, že vás oslovila vize. Jak tedy zní?

Chceme posunout A-tým na vyšší úroveň, chceme do Superligy! V minulosti se postup už párkrát podařil, ale my se chceme stát pevnou součástí Superligy. Zároveň chceme, aby příprava hráčů, péče o fanoušky či prezentace utkání, byla už teď na superligovém standardu. Chceme stavět na hráčích, kteří prošli klubem a jeho mládežnickou strukturou. Chceme pro ně mít kvalitní zázemí a prostor. A už dnes je na Kladně řada vynikajících mladých hráčů, kteří když dostanou potřebnou péči, mohou se z nich stát rozdíloví hráči v Superlize či se mohou objevovat v reprezentaci.

Změní se i chod klubu?

Je logické, že určité změny nastat musely. Přicházím jako sportovní ředitel, vzniká nová větev řízení sportovního úseku a je jasné, že potřebuji mít kolem sebe tým kvalitních lidí. V oblasti sportu máme dvě velké posily – klub získal metodika a také šéftrenéra mládeže. Tím bude Martin Czeczinkar, což je velice zkušený trenér, kterého jsme zlanařili z Tatranu Střešovice. Je vzdělaný a progresivní. Dále bude mít ještě další dva šéftrenéry – o elitní týmy (muži, junioři, dorostenci) se prozatím budu starat já a Matěj Pošta bude šéftrenérem brankářů, protože cítíme, že péče o gólmany vyžaduje speciální přístup. Osobně mám za sebou první schůzku s trenéry elitních kategorií a mám velmi dobrý pocit, protože kluci jsou hodně pracovití. Ale posílili jsme i v jiných oblastech.

V jakých?

Klub má silné zázemí v managementu, ale bylo potřeba posílit v oblasti budování značky klubu. Proto do pozice marketingového specialisty přichází Tomáš Janča, což je úspěšný odborník, jenž měl nedávno na starosti propagování florbalového mistrovství světa. Zároveň nám v komunikaci bude externě pomáhat Robert Sára, což je zkušený novinář, který se roky účastní hokejových i florbalových šampionátů. Cílem je, abychom před našimi členy, fanoušky, partnery a vlastně celým Kladnem byli mnohem víc vidět a slyšet.

S prvním měsícem na Kladně tedy panuje spokojenost?

Ano, lákal mě ten restart. Povedlo se nám být úspěšní na poli managementu, získali jsme velké osobnosti, takže se nějaké věci musí přenastavit. Květen a červen jsou měsíce, abych já i další poznali atmosféru a chod klubu. Možná teď nejsme tolik vidět, ale pracujeme na tom, aby příprava od nové sezony byla co nejkvalitnější a nejdůslednější.

Jak se připravuje A-tým? Jaké bude mít ambice? A jak moc posílí? I na tyto otázky bude Jan Pazdera odpovídat ve druhé části rozhovoru, který na webu vyjde příští týden.