13.05.2019
Aktuální zprávy z klubu

Představujeme: Dominik Janda

Po dvou sezonách strávených na hostování, v nichž získal v juniorské KB lize stříbrnou a bronzovou medaili, se kladenský odchovanec Dominik Janda vrací zpět do svého mateřského klubu. V nadcházející sezoně ještě junior, který má však ambice se prosadit i v mužském A-týmu, se s námi podělil o své pocity ze svého návratu.

Po téměř dvou letech se vracíš zpátky na Kladno. Co tě k tvému návratu vedlo?
Můj návrat je ovlivněn několika faktory. Hlavní faktor, proč jsem se rozhodl vrátit zpět do mateřského klubu je však ten, že chci s kladenským týmem dosáhnout v příští sezóně dobrého výsledku v KB lize juniorů a postoupit do Superligy. Příští rok půjdu do posledního ročníku osmiletého gymnázia, takže mě čeká maturita a chci se na ni řádně připravit, což byl rovněž jeden z faktorů, který mému návratu přispěl.

Sledoval jsi v letošní sezoně výsledky Kanonýrů? Je něco, co tě překvapilo?
Sledoval jsem zejména juniory a muže, na pár zápasech jsem se byl i podívat. Nejvíce mě asi překvapilo vypadnuti A-týmu s Karlovými Vary ve čtvrtfinále 1. ligy mužů, protože jsem čekal, že muži dokráčí alespoň do finále.

Pojďme k příští sezoně. Měl bys být lídrem juniorského týmu, jsi na tuto roli připraven? A jaký výsledek bys po sezoně považoval za úspěch?
V KB lize juniorů mám už něco odehráno, takže myslím, že juniorům toho můžu hodně nabídnout a pomoci k dobrému výsledku. Ale určitě to nebude jenom mně! Příští sezonu bude juniorský kádr velmi silný, takže když budeme trénovat a hrát, jak máme, tak bychom mohli dojít minimálně do čtvrtfinále, ne-li dál.

Kladno v nedávné době podepsalo na post trenéra vítěze Superligy z roku 2018 Jana Pazderu, ty bys měl postupně nakukovat do Áčka. Jak se těšíš na tuto spolupráci?
Na pana Pazderu se moc těším. Bude pro mě obrovská škola pod ním už jen trénovat, a když se bude dařit, tak pod takovým trenérem i hrát. Udělám vše pro to, aby tato šance přišla.

V kanonýrské přípravce nyní své florbalové začátky zažívá tvůj mladší brácha Matyáš. Myslíš, že někdy kladenští fanoušci uvidí válet duo Janda-Janda spolu v kanonýrském dresu?
Pokud mi vydrží zdraví a Matymu zápal do hry, tak věřím, že ano.