04.07.2019
Zápasy A-tým

Skvělý začátek přípravy. Kanonýři remizovali s Tatranem a porazili Vinohrady

Zatím je to jen začátek přípravy, ale i tak ukazuje, že se v ní Kanonýři vydávají správným směrem. Tento týden totiž A-tým odehrál první dva přátelské zápasy a v konfrontaci se superligovými celky byl úspěšný. S Tatranem Střešovice v pondělí remizoval 2:2 a od dva dny později porazil Vinohrady 8:5.
„Co bylo pro mě klíčové a s čím jsem hodně spokojený, je herní disciplína. Oba zápasy jsme totiž hráli velmi disciplinovaně, vytratily se jakékoliv diskuze s rozhodčími a dokázali jsme celých 60 minut pracovat na věcech, které jsme si stanovili. Hrajeme kolektivně, což je důležité. A viděl jsem výborné návraty do obrany i pracovitost, což může být základ, na kterém budeme stavět,“ říká kouč Kanonýrů Jan Pazdera.

Byl spokojený i proto, že buduje nový herní projev mužstva a samotný tým prošel v minulých týdnech velkou proměnou. Do začátku přípravy vstoupilo 33 hráčů, teď jich má k dispozici dvacet. „Tu hru jsme museli stavět od úplných začátků a nemůžeme těžit z žádných vazeb,“ ví Pazdera.

Ten už v přípravných duelech otestoval um velkých kladenských posil, Švéda Joela Ahlina a Filipa Ullmanna. A byl z jejich projevu nadšen. „Joel ukázal především v zápase s Tatranem extra třídu, kdy vybojoval obrovské množství balonků a dá se říct, že téměř žádný neztratil. Mohli jsme na něj spoléhat. Filip hrál proti Tatranu taky dobře, ale ještě lépe proti Vinohradům, protože ty neměly takové tempo jako Tatran. A Filip tak měl prostor na své rozdílové věci,“ říká Pazdera. Ten zároveň přiznává, že je nutné tým ještě doplnit, protože v oné dvacítce je hned trio nadějných odchovanců, které ale v sezoně vzhledem ke svému věku ještě nemůže za A-tým nastoupit.

Je ale jasné, že přípravné duely nepřinesly jen pozitiva. Pazdera viděl nedostatky v útočné hře, v herním myšlení a schopnosti dobře využívat volný herní prostor. „Čeká nás hodně práce, ale bude dost času, aby v play off hra byla na takové úrovní, jaké chceme.“

Další přípravný zápas čeká Kanonýry 21. července, kdy se na závěr herního soustředění utkají doma s Chomutovem.