03.01.2019
Zápasy A-tým

V sobotu se Kanonýři představí v Havířově

Již své 18. kolo má o víkendu na programu 1. ligy mužů. Kanonýři se vydávají na dalekou cestu do Havířova, kde je čeká tým ze dna tabulky TJ Slovan. Kladenští florbalisté se pokusí navázat na devastující vítězství 21:3, které svému soupeře uštědřili v listopadu loňského roku.
Třebaže se Slovanu z posledních pěti utkání podařilo dvakrát zvítězit, stále je spíše otloukánkem druhé nejvyšší soutěže mužů. Velkou oporou mužstva je někdejší útočník ostravského FBC Matěj Smeták, který zatím posbíral nejvíce bodů z týmu. Na paty mu šlape nejlepší nahrávač Slovanu Michal Kozelský.

Po sérii velmi slibných výsledků se Kanonýři mírně zasekli po prohře 4:8 na půdě silného Hattricku Brno. Se startem nového roku však vyhlížejí také novou vítěznou sérii, kterou budou chtít nastartovat právě na hřišti havířovského Slovanu. Po one man show Miloše Tyla ve většině utkání první poloviny sezony se k bodovému lídrovi Kanonýrů postupně začínají přidávat další zvučná jména v sestavě kladenského týmu. Jedním z nich je Tomáš Nushart, který si v minulém utkání proti Slovanu připsal sedm kanadských bodů za čtyři branky a tři nahrávky.

Tomáš Nushart si uvědomuje, co se od jeho týmu při výjezdu do Havířova očekává: „Z Havířova musíme přivézt tři body, nic jiného by se nedalo považovat za úspěch. Ano, soupeře nesmíme podcenit, skóre z minulého zápasu nám v tomhle už moc nepomůže, navíc Havířov má jistě šikovné individuality, ale jako tým se neprezentuje nijak zajímavou hrou. Pokud odehrajeme utkání tak, jak máme, vyhrajeme. Naší výhodou a zároveň nevýhodou je to, že vyhrát i prohrát můžeme úplně s kýmkoliv. Připravovat se na soupeře pro nás může být až úplně poslední částí výkonu. Musíme se hlavně soustředit na sebe a na to, abychom my hráli i vystupovali jako tým. Pak můžeme vyhrát všechny zápasy, které nás čekají.“

Zápas mezi hostujícími Kanonýry a domácím Slovanem Havířova je na programu v sobotu 5. ledna od 20.00 hod. v MSH Havířov.

Za Kladno se nehraje, za Kladno se bojuje!