Líbí se vašim dětem florbal? Nevíte, jak a kde začít? Není nic jednoduššího, než si tento atraktivní sport vyzkoušet u Kanonýrů a pod dohledem kvalifikovaných trenérů.

Koho hledáme?

Pro nadcházející sezonu 2019/20 to jsou děti ročníku 2009 a mladší.

Co musí mít a kolik to stojí?

V prvních dvou týdnech si mohou vyzkoušet celý tréninkový režim zdarma, dokonce jim klub bezplatně zapůjčí i florbalovou hokejku. Na začátku tedy stačí mít sálovou obuv, sportovní oblečení a pití. Pakliže se děti pro florbal nadchnou a budou chtít pokračovat dál, proberou rodiče s trenéry detailněji, jak to u nás funguje. Zároveň jim poradíme s výběrem správné délky a strany hokejky.

Na koho se mám obrátit?

Na šéftrenéra mládeže Martina Czeczinkara (773 241 576, czeczinkar@kanonyrikladno.cz), který už rodiče nasměruje na konkrétní trénink podle věkového rozdělení.

Zaměřují se tréninky jen na florbal?

Ne! Jsou pestré a všestranné. Děti si užijí spoustu zábavy, poznají nové kamarády. A samozřejmě hrají i zápasy. Každé družstvo včetně těch nejmladších hraje svoji soutěž.

Mohou florbal hrát i děti, které ještě nechodí do školy?

Ano! S novou sezonou přichází i jedna velká novinka. Klub otevírá Kanonýrskou školičku, která je určená pro děti narozené v roce 2013 a mladší. „V tréninku budou děti rozvíjet pestrou formou především základní pohybové schopnosti, aby se snáze později začali učit prvním florbalovým dovednostem. Vyzkouší si základy atletiky, gymnastiky, míčových her, her na rozvoj rychlosti a koordinace a cvičení na správné držení těla,“ vysvětluje šéftrenér Martin Czeczinkar.