Byla to šichta, ale to hlavní je splněno. A-tým Kanonýrů po nedělním vítězství 10:7 nad Karlovými Vary postoupil ze základní skupiny Poháru Českého florbalu do další fáze. Zároveň ale kouč Jan Pazdera nehodnotil zápas vůbec pozitivně, protože před sobotním vstupem do prvoligové sezony jeho celek čeká ještě hodně práce. Od Varů to totiž byla důkladná generálka, neboť nejen trenér Pazdera je vedle brněnských Buldoků považuje za hlavního konkurenta v boji o postup do superligy.

„Byla to zajímavá vizitka, jak na tom jsme. Ale mentálně nejsme vůbec připraveni na to, abychom se mohli bavit o postupu. Máme jasně definované standardy a pravidla pro naši hru, jenže spousta okolností nás vyvádí z koncentrace. Byli jsme dnes ohromně nedisciplinovaní a nemluvím jen o vyloučení,“ čertil se kouč Pazdera.

Už první třetina se nesla v duchu využitých přesilovek a zbytečných faulů. V početní výhodě padly hned čtyři branky z pěti – tu první využil v sedmé minutě karlovarský Klápa. Vary se následně ujaly vedení 2:0 a 3:1, ale v 18. minutě snížil na rozdíl jednoho gólu domácí Nushart. „Vary do utkání vstoupily lépe, byly připravenější, koncentrovanější. My jsme pokračovali v páteční bídě s Bohemkou. Až ve druhé třetině jsme se asi nejvíc přiblížili standardům naší hry,“ popisoval Pazdera.

Ano, během druhé třetiny převrátili Kanonýři skóre zápasu ve svůj prospěch. Organizovaně bránili i napadali, působili fyzicky připravenější. Dvacetiminutovku vyhráli 6:2, na střely dokonce 16:5. Jenže ve třetí třetině soka podcenili a jemu se podařilo utkání stáhnout na 8:7. Kanonýři navíc v závěru čelili soupeřově přesilovce i hře bez brankáře. „Tam jsme zase předvedli kvalitní hru. V lize budou proti Varům rozhodovat detaily, které my musíme zvládat lépe. A to se dnes nestalo. Postupujeme dál a měli bychom jít zřejmě na Black Angels, jenže s takovým výkonem bychom na ně neměli.“

Tak snad při sobotní ligové premiéře proti Bulldogs Brno (15:30, BIOS) potěší svěřenci Jana Pazderu víc.


Kanonýři Kladno – FB Hurrican Karlovy Vary 10:7

Branky a asistence:
 11. Přívara (Riebauer), 18. Nushart (Ahlin), 23. Ahlin (Riebauer), 25. Svačinka (Ullmann), 30. Janda (Louvar), 35. Ullmann (Ahlin), 37. Louvar (Janda), 40. Riebauer (Louvar), 60. Pfaur (Nushart), 60. Riebauer – 7. Klápa (Kalaš), 8. Nicklas (Chudina), 14. Nicklas (Klápa), 38. Svatek (Zavadil), 38. Nicklas (Chmelíček), 41. Zavadil (Pecha), 53. Svatek (Nicklas). Rozhodčí:Jelínek, Libecajt. Vyloučení: 4:4. Využití: 4:3. Zásahy brankářů: Blaha 14 – Varadi 9, Zavadil 13. Třetiny: 2:3, 6:2, 1:2. Diváků: 208. Sestava Kladna: Blaha (Lupoměch) – Svačinka, Ullmann, Skuhrovec, Teslík, Sachr, Stůj, Ahlin, Janda, Přívara, Trofimov, Riebauer, Netrefa, Nushart, Pfaur, Novák, Louvar, Andersson. Trenér Jan Pazdera.