Už zítra vstoupí A-tým Kanonýrů do nové prvoligové sezony. Na jejím startu se na Vás obrací i Zdeněk Jirák, předseda oddílu.

Vážení Kanonýři, rodiče, příznivci,

dovolte, abych Vás na začátku sezony, kterou my sami považujeme za přelomovou, osobně pozdravil a zároveň i poděkoval za přízeň. Právě i Vaše důvěra nám umožňuje vstoupit do nadcházejícího ročníku 1. florbalové ligy s velkými ambicemi, sebedůvěrou a cílem se už za rok ocitnout mezi absolutní českou elitou. Možná Vám ta slova mohou znít nabubřele, protože v tuzemsku nebývá zvykem mluvit sebevědomě, veřejně si stavět vysoké mety, ale věřte, že my se na tuto sezonu intenzivně připravujeme více než rok. A byť se samozřejmě rozhoduje na hřišti, tak jsme si jistí, že Kanonýři mají superligové podmínky už teď. My totiž nechceme do nejvyšší soutěže jen postoupit, ale chceme se v ní etablovat a získat respekt. A proto se už nyní chováme, jako bychom superligu hráli. Zprofesionalizovali jsme přístup, během jarních a letních měsíců prošli řadou změn, personálních i vizuálních. Angažovali jsme respektovaného kouče Jana Pazderu, který v posledních třech letech vždy dovedl svůj tým do Superfinále. Získali jsme i dvě posily ze Švédska, které okusily tamější nejlepší soutěž světa, což je v tuzemských podmínkách naprosto unikátní věc. Poprvé v historii vyrazili na soustředění do Švédska a díky našim kontaktům tu odehráli i čtyři přípravná utkání.

Ale nehledíme jen na A-tým, stejně důležité jsou pro nás děti, budoucnost (nejen) klubu. Přivedli jsme jako šéftrenéra mládeže Martina Czeczinkara, zkušeného odborníka. U mladších kategorií netlačíme na výsledky, raději chceme na střídačkách vidět rozzářené obličeje a všestranně připravené sportovce. Přejeme si, aby nás děti nevnímaly jen jako sportovní klub, ale jako součást své rodiny.

A změnili jsme i svou vizáž. Omladili jsme naše logo, přidali červenou barvu, která symbolizuje dravější styl. A především jsme do znaku vrátili název našeho města, protože jsme hrdými reprezentanty Kladna. Města, které je sportovní a jedinečné. Sám jsem se o tom znovu přesvědčil, když noví lidé, kteří k nám do klubu přišli, byli unešeni a překvapeni unikátním sportovním zázemím, které Kladno nabízí.

Vidíte, změnili jsme toho dost. Teď je to na těch nejdůležitějších, na hráčích. Budou mít od nás plnou podporu a snad i od Vás. I proto si Vás, mladé Kanonýry, rodiče a příznivce, dovoluji pozvat na naše domácí zápasy. Začínáme už zítra proti brněnským Buldokům a zápas je součástí Dnů města Kladna, takže to může být tip, jak strávit hezké rodinné odpoledne. Děkuji Vám ještě jednou a budeme potěšeni, pokud kanonýrskou cestu za snem budete s námi prožívat přímo na tribunách.


ing. Zdeněk Jirák, předseda oddílu