Byl to zápas, na který Kanonýři čekali celé léto. A zvládli ho úspěšně. A-tým vítězně vstoupil do prvoligové sezony, když v domácím prostředí porazil Bulldogs Brno, donedávna superligové mužstvo a jednoho z favoritů soutěže, 6:4. Pomohly dva góly Ondřeje Riebauera, tři asistentce Joela Ahlina i velmi silné přesilovky.

„Hrál se opatrný zápas, protože týmy si uvědomovaly, že budou společně s dalším jedním či dvěma celky hrát v sezoně o čelo tabulky. My jsme hráli do útoku velmi zkušeně, trpělivě a s tím jsem spokojený. Bohužel jsme dostali dost laciných branek. Na to, jak měl soupeř v držení málo balonek, dokázal být kvůli našim chybám hodně efektivní,“ řekl trenér Kanonýrů Jan Pazdera.

Do utkání, které slavnostně zahájil kladenský primátor Dan Jiránek a předseda oddílu Zdeněk Jirák, vstoupili lépe Kanonýři. Už ve čtvrté minutě dal úvodní gól duelu i celé prvoligové sezony Ondřej Riebauer, jeden z nejzkušenějších Kanonýrů. Kladno hrálo velmi aktivně a agresivně, avšak v polovině první třetiny Brno hru vyrovnalo. Na koně ho dostalo dlouhé odložené vyloučení a následně využitá přesilovka. A za nedlouho bylo pro domácí ještě hůř, když skóre otočil Bajnar (1:2). Jenže početní výhody „restartovaly“ i Kladno. Speciální pětice Přívara, Ahlin, Ullmann, Louvar a Riebauer nejdříve zamkla Brno na konci třetiny a vyrovnala. Po přestávce pak využila díky Riebauerovi i další přesilovku a Kanonýři vedli 3:2, přičemž o chvíli později zvýšil Teslík na rozdíl dvou branek.

„Přesilovky byly velice solidně zahrané. Máme tam hodně zkušené hráče. Možná tomu chybí jen větší odvaha, ale to přijde časem. Jsme na začátku sezony a na dost věcí je ještě čas. Pracujeme na tom tři měsíce, ale i tak ta hra vypadá slušně,“ uvedl kouč.

Přesto fuška pro jeho svěřence pokračovala dál. Brzy totiž na 4:3 snížil hostující Koláčný a tento stav trval až do 46. minuty. Pak se ale k ráznému průniku rozhodl Svačinka a zvýšil na 5:3, aby o sedm minut později dodal klid po skvělé kombinaci s Teslíkem Přívara. Bulldogs sice snížili, v závěru logicky tlačili, ale zastavilo je vyloučení. „Jsem spokojený s výhrou, ale musíme ještě zapracovat na defenzivě. Necháme se strhnout hrou, sledujeme soupeře s míčem a pak nezvládáme dobře přebírat hráče a prostor. Musíme být chytřejší,“ dodal Pazdera.

Příští ligové utkání hrají Kanonýři v sobotu 14. září, kdy zamíří do Havířova.

Kanonýři Kladno – Bulldogs Brno 6:4

Branky a asistence: 4. Riebauer, 20. Ullmann (Ahlin), 23. Riebauer (Ahlin), 23. Teslík (Skuhrovec), 47. Svačinka (Ahlin), 53. Přívara (Teslík) – 15. Koláčný (Žižka), 17. Bajnar (Laus), 25. Koláčný (Kladivo), 56. Kadavý (Pešák). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 3:1. Využití: 2:1. Zásahy brankářů: Lupoměch 15 – Bartek 19. Třetiny: 2:2, 2:1, 2:1. Diváků: 182.

Sestava Kladna: Lupoměch (Blaha) – Svačinka, Ahlin, Stůj, Skuhrovec, Sachr, Přívara – Nushart, Ullmann, Pixa – Netrefa, Teslík, Pfaur – Louvar, Riebauer, Janda – Andersson, Trofimov, Novák.