Už mají uzavřenou spolupráci s klubem Bivoj Litvínov, která je zaměřena především na rozvoj mladých hráčů A-týmu, teď Kanonýři rozjíždějí i partnerství s oddílem Sokol Královské Vinohrady. To bude stát hlavně na hráčské výpomoci u kanonýrských týmů juniorů a dorostenců.

„Vinohrady nepřihlásily nejvyšší juniorskou soutěž, zároveň nedostaly možnost hrát nejvyšší dorosteneckou, takže jsme se dohodli na vzájemné pomoci. Mladí talentovaní kluci, které tam mají, dostanou možnost, aby na střídavé starty nastupovali v našem klubu,“ přibližuje spolupráci s SKV sportovní ředitel Kanonýrů Jan Pazdera. „Dohoda je taková, že pokud se někdo z těch kluků velmi dobře uvede na střídavém startu, jsou Vinohrady otevřené se bavit i o hostování.“

Jde o výtečnou dohodu pro obě strany. Kladno nabídne mladíkům herní rozvoj, zároveň se u juniorů a dorostenců rozšíří konkurence. „S tím totiž máme problém, protože máme malý počet juniorů. Což je zvlášť nepříjemné, když se nám kryjí juniorské a dorostenecké zápasy,“ přiznává Pazdera.

I partnerství s Litvínovem, který hraje Národní ligu – tedy o soutěž níž než Kanonýři, už má konkrétní obrysy. Bivojům bude hodně vypomáhat 19letý brankář Marek Pospíšil a 20letý útočník Lukáš Sedláček. „A pokud se nám nebudou krýt zápasy, je i prostor na to, aby Vojta Pfaur (18), David Sachr (20), Matěj Stůj (18) a Sergej Grebenšikov (21) našli v Litvínově herní vytížení,“ jmenuje sportovní ředitel.