Být úspěšným florbalistou není jen o samotném florbalu, umu s hokejkou, ale i o výtečné fyzické připravenosti. I proto Kanonýři prohlubují spolupráci, která se týká i mládežnických mužstev, se společností Fit Effect, jediným prémiovým fitness a wellness klubem v Kladně.

„Prvním krokem spolupráce s Fit Effectem bylo, že nám za velice dobrých podmínek nabídli prostory CrossFit Kladno, kde trénuje naše áčko s kondičním trenérem Honzou Pechrem. Ty se nacházejí v obchodním domu Central a naši kluci zde přes léto makali dvakrát týdně, teď přes sezonu tam budeme jednou týdně,“ popisuje zrod spolupráce Jan Pazdera, sportovní ředitel a trenér A-týmu.

Nyní se ale klub dohodl s obchodním manažerem Fit Effectu Filipem Kulštrunkem na rozšíření kooperace. A tak každé pondělí absolvují junioři a dorostenci Kanonýrů ve Fit Effectu, jenž rovněž sídlí v Centralu, speciální kondiční tréninky. „Zároveň měl Fit Effect zájem stát se našim dlouhodobým partnerem, takže jsme domluvili na vzájemných výhodách pro naše členy,“ říká Pazdera. A tak mají Kanonýři slevu na členství ve Fit Effectu a členové Fit Effectu naopak mohou na klubovou kartu chodit na ligová utkání kladenských florbalistů zdarma. Spolupráce se ale vyvíjí, je živá a připravujeme další projekty. Fit Effect nás chce podpořit nejen u áčka, ale i u mládeže, což se nám velice zamlouvá,“ tvrdí sportovní ředitel.

Přijít podívat se na špičkový florbal mohou už tuto sobotu, kdy Kanonýři od 19.00 hostí v hale BIOS Jaroměř.