Celé léto se těšil na tenhle zápas, protože měl být výjimečným „setkáním“ s jeho tátou, který by stál na druhé straně. Tomáš Svačinka junior je elitním bekem A-mužstva Kanonýrů, Tomáš Svačinka senior zase respektovaným koučem Petrovic. Jenže nakonec se v sobotu večer objeví v kladenské hale BIOS při vzájemném střetu obou klubů jen jeden ze Svačinků - ten mladší. Ač se hraje teprve 5. kolo, tak starší ze Svačinků už trenérem Petrovic není, protože povýšil k superligovému celku FBC Ostrava. Tam překvapivě „vyhazovali“ kouče už po prvním kole.

„Ta nabídka z Ostravy přišla ze dne na den, a tak jsme to spolu ani neměli šanci řešit. Tak třeba příští rok,“ říká Svačinka junior a naráží na postupové cíle Kanonýrů.

I tak to v sobotu večer pro něj bude ojedinělý zápas. Florbalově v Ostravě vyrostl, teď jeho řada někdejších parťáků z FBC právě v Petrovicích hraje a místo táty nově hráče cepuje Petr Koutný, který Svačinku trénoval v juniorce i ostravském áčku.

Zároveň se v sobotu na palubovce haly BIOS (od 19:00) představí i jedna velká florbalová legenda. Za Petrovice totiž hraje Petr Skácel, vicemistr světa z roku 2004, a dlouhé roky nejproduktivnější hráč superligové historie. Ve 275 zápasech posbíral neuvěřitelných 511 bodů (214+297) a až v prosinci 2017 ho překonal boleslavský fantom Jiří Curney - mimochodem tehdy pod vedením Jana Pazdery.

„Petr Skácel je jedna z největších florbalových ikon a pro mě zvlášť. Když jsem se jako kluk chodil dívat na zápasy, tak právě k němu jsem vzhlížel. A i když už teď není tak rychlý, je pořád hodně nebezpečný a dokáže rozhodovat zápasy. Ta hra v Petrovicích na něm stojí a my si ho budeme muset pořádně ohlídat,“ přiznává Svačinka.

Je však jasné, že Kanonýři budou favoritem. Mají postupové ambice, zatímco Petrovice se loni zachránily až v baráži. Kladno je v tabulce druhé, Petrovice až 12. a v posledním kole dostaly od Karlových Varů příděl 1:9. „Favoritem jsme, nemá cenu se skrývat. Chceme vyhrát větším brankovým rozdílem, abychom odpověděli na porážku z posledního kola v Českých Budějovicích (3:4). Hodně se v tréninku na duel soustředíme, pracujeme a chceme ten zápas za každou cenu zvládnout,“ říká 25letý bek.

Sobotní florbalový duel je součástí „kladenské sportovní soboty“, která začíná v 15 hodin hokejovým utkáním Rytířů a Liberce. A s lístkem z hokeje máte vstup zdarma i na florbal.