Byl jedním z kvarteta hráčů, kteří se v duelu proti Petrovicím dočkali svého prvního gólu v sezoně. Dokonce se Joel Ahlin v rozmezí necelých třech minut trefil hned dvakrát (obdobně jako další góloví debutanti Trofimov a Grebenšikov) a po vítězném utkání s Petrovicemi ho v šatně zvolili nejlepším hráčem utkání.

Když ale předstoupil před mikrofon, jako správný lídr spíš mluvil o týmu než o sobě. „Po porážce v Českých Budějovicích to byl pro nás důležitý zápas a je moc dobře, že jsme ho zvládli takovým vítězstvím. Celý týden jsme se v tréninku hodně věnovali tomu, abychom hráli soustředěně a naplno celé utkání. A až na krátké výpadky, na které jsme dokázali zareagovat, se nám to povedlo. Celkový výkon byl fajn,“ řekl švédský obránce po vysoké výhře 15:1.

Jeho premiérový gól se dokonce vměstnal do sestřihu tří nejlepších brankových akcí utkání a on už tušil, že bude muset sáhnout do peněženky, neboť za první gól se (nejen) u Kanonýrů platí do společné kasy. „Vždycky je nádherné dát gól, i když já nejsem úplně typický střelec. Měl jsem v předchozích zápasech šance, ale nebyl jsem efektivní. Tentokrát jsem dostal skvělou nahrávku od Sváči a padlo to tam,“ vyprávěl.

Toho však víc než jeho gól těšilo, že se trefy rozprostřely na téměř celé mužstvo. První branku kromě ruských útočníků dal třeba i Lukáš Sedláček (ten si připsal navíc dvě asistence). „Je super, že nejsme závislí na jednom dvou střelcích. Tím, že góly dává celé mužstvo, nám roste sebevědomí. Postupně se lepšíme a i soupeř se nemůže v bránění soustředit jen na jednu lajnu,“ říká Ahlin.

A jeho slova dokazují i statistiky. Celkem už v pěti kolech skórovalo 16 Kanonýrů, a byť v elitní dvacítce produktivity 1. ligy je z Kladenských pouze Filip Ullmann, tak v šedesátce bodování má Kladno hned devět hráčů!

I to ukazuje na sílu mužstva.