Jeden klub z Brna už Kanonýři porazili, teď je čeká ten druhý. A jestli střet s Bulldogs na úvod sezony byl očekávanou šichtou, neboť jde o exligový mančaft, tak sobotní mač s týmem Sokol Brno I EMKOCase Gullivers bude pro Kladenské rovněž pořádnou prověrkou. Celek s jedním nejdelších názvů v tuzemském florbale je sice nováčkem 1. ligy, leč do ročníku vstoupil výtečně. Díky obratu v závěrečné třetině v úvodním kole porazil 8:7 Budějovice, následně uspěl 5:3 v Petrovicích a 4:3 s Rožnovem. V posledních dvou kolech však prohrál se Startem 98 a Karlovými Vary.

„Je to nováček, který se překvapivě drží vysoko v tabulce. Pracují s vlastními hráči, kteří procházeli v mládeži krajskými výběry. Budeme si muset dát pozor především na jejich první lajnu, kde mají dva hodně produktivní hráče, Černocha a Boušku. A pokud zvládneme uhlídat zmíněnou první pětku a zvládneme se dobře prosazovat proti zbývajícím dvěma lajnám, tak věřím, že vyhrajeme,“ říká kouč A-týmu Kanonýrů Jan Pazdera.

Brněnský Václav Černý je s devíti góly vůbec nejlepším střelcem soutěže, jeho parťák Adam Bouška pro změnu nejlepším nahrávačem. Oba obstarali téměř polovinu všech branek Sokola, navíc se výborně daří i Michalu Šmídovi, střelci čtyř gólů. „Dávají hodně gólů z přesilovek, ze standardních situací a brejků, takže nás v Brně určitě nečeká lehký zápas,“ míní Pazdera.

Kanonýři duel odehrají od 18:30 a začne tím pro ně „anglický“ týden. Už ve středu 16. října hostí v dopoledním School game v Kladenské sportovní hale Chomutov (10:00) a další sobotu 19. října pak přivítají od 19:00 v domácí hale BIOS Start 98.

ONLINE | VIDEO