Čeká je bouřlivá kulisa, kterou řada – zvláště mladších – hráčů nikdy nezažila. Před A-týmem Kanonýrů je totiž výjimečná událost: tuto středu v 10 hodin dopoledne nastoupí v Kladenské sportovní hale (SAMK) proti Chomutovu a fandit jim bude víc než osm stovek žáků ze zdejších základních škol. School game, jak se zápas oficiálně jmenuje, se navíc koná pod záštitou kladenského primátora Dana Jiránka a za významné podpory Statutárního města Kladna a městské společnosti TEPO.

„Pro nás je to jeden z klíčových zápasů podzimu. Chomutov je dlouhodobě produktivně pracující tým, který každý rok hraje lépe a lépe. Je to jeden ze spolufavoritů na postup do superligy. Má několik nebezpečných hráčů, zároveň předvádí týmovou a disciplinovanou hru. Střílí hodně branek, ovšem taky jich hodně dostává, takže bude klíčové, abychom dobře kontrolovali tempo hry. To samozřejmě bude těžší ve specifickém zápase, protože pro mnohé naše hráče to bude první utkání před takovou návštěvou a kulisou,“ ví kouč Kanonýrů Jan Pazdera.

Chomutov je momentálně s jednou porážkou druhý, vedou stoprocentní Karlovy Vary. Nasázel 50 branek, nejvíc z celé soutěže, ale Kanonýři jsou jen o jeden zásah zpět. A chomutovský útočník Jakub Štěrba je se 16 body (8+8) druhý nejproduktivnější hráč soutěže. Kladno po ztrátě jednoho bodu na půdě Sokola Brno kleslo na čtvrtou příčku, na Chomutov však ztrácí pouze bod.

„V následujících třech zápasech mě bude zajímat, jak na ty venkovní ztráty (prohra v Českých Budějovicích a výhra v Brně po prodloužení) dokážeme zareagovat. Proti silnému Chomutovu nás čeká utkání v dobré atmosféře. Avšak proti týmu, který je výborný v rychlém florbalu, takže si s nimi nemůže dovolit to, co jsme předváděli v první třetině v Brně. Pak následuje výborný brejkový tým Start (sobota 19:00, hala BIOS) a příští víkend Karlovy Vary, které jsou zatím bez ztráty. Ty dva týdny hodně o nás napoví,“ je si vědom Pazdera.