Po dvouzápasové zdravotní pauze se znovu vrátil do sestavy a hned přihrál na tři góly, tedy polovinu těch, které Kanonýři Chomutovu dali. Útočník Ondřej Riebauer jen potvrdil roli „pointmakera“ a už zase je v čele klubové produktivity, jenže po prohraném penaltovém rozstřelu cítil hořkost. A to navzdory báječné atmosféře, která při dopoledním „school game“ v hale panovala.

„Ano, atmosféra byla super, spousta kluků to nikdy nezažila, jen je škoda, že těch pozitiv nebylo v zápase víc. Je to druhá prohra v sezoně a ještě se soupeřem, který nás nepředčil florbalově, ale svým nasazením. A o to je to smutnější,“ říkal Riebauer.

Jsou to skoro tři týdny, co Kanonýři poprvé v sezoně zaváhali, když nestačili na České Budějovice. I tehdy nebyl soupeř florbalovější, ale sršil energií, nasazením. A to Riebauera štve.Vzhledem k tomu jak intenzivně trénujeme, jakou máme fyzickou přípravu, je celkem smutné, že soupeř, který je na tom florbalově hůř než my, tak mu stačí nasazení a zápas zvládne.“

Přitom průběh se zdál ložený. Kanonýři na Chomutov vlétli ve velkém stylu, brzy vedli 3:0. A byť sok snížil, stejně ještě ve 45. minutě vedl 6:3. Pak ale přišel zkrat a rychlé tři chomutovské branky.Říkáme si už několikáté utkání, že když vstřelíme, nebo dostaneme gól, potřebujeme pak hru uklidnit. A jediné k čemu to vede, je, že jsme dali gól a hned zase dostali. Musíme na tom zapracovat po mentální stránce, protože je to o hlavě,“ tvrdí zkušený útočník.

A posun musí přijít rychle – už v sobotu hraje tým v hale BIOS od 19:00 proti Startu98 a příští týden ho čeká šlágr na půdě zatím neporažených Karlových Varů.