Mezi téměř tisícovkou skvělých diváků nebyli jen školáci, ale středeční school game Kanonýrů s Chomutovem osobně sledoval i primátor Kladna Dan Jiránek. Ten nad zápasem převzal záštitu, město Kladno navíc s městskou společností TEPO byly i hlavními partnery utkání. A Jiránek byl z atmosféry, kterou děti na tribuně vytvořily, nadšený. „Je to úžasná akce, která je výhodná pro klub i děti. Děti se ulejí ze školy, což je pro ně určitě fantastické, zároveň vidí skvělý zápas a klub získá potenciální zájemce o hraní. Takže všichni jsou vítězové,“ uvedl Jiránek. „Pro nás jako město je důležité, že jsou děti přitaženy ke sportu. Už teď spousta dětí sportuje a já doufám, že se počet ještě zvýší. To je pro město důležité, protože tím jak společnost stárne, tak když děti budou sportovat, je šance, že si dobrou kondici udrží do vyššího věku. Proto se město snaží investovat do sportů a sportovišť,“ řekl primátor Jiránek.

Ten mimochodem pravidelně sleduje, jak se Kanonýrům v 1. lize daří a zatím je s působením týmu a reprezentací města spokojen.

Nadšený z bouřlivých tribun ale nebyl sám. Rozzářenou tvář jste viděli i na Robertu Peštovi, jednateli společnosti TEPO, která právě středečním duelem odstartovala úzké partnerství s Kanonýry. „Ten zápas je úplně úžasný, vůbec jsem nečekal, že se hala tak zaplní a bude tolik hlučná. Za mě jako za fanouška florbalu je to krása, dlouho jsem neviděl takhle pěkné publikum na kladenském ligovém zápase,“ chválil o druhé přestávce diváky Pešta.

Celkem jich do haly dorazilo 931 a jen tři florbalové kluby jich dokázaly v tuzemsku na školní zápasy nalákat víc. Kanonýři tedy coby organizátoři obstáli. „School game je pro nás dalším krokem v produkci našeho klubu, protože je největší akce, jakou jsme kdy organizovali. Ale především jsem nadšený ze školáků, jak nám fandili,“ uvedl Zdeněk Jirák, předseda Kanonýrů.