Zápasový program A-týmu Kanonýru pokračuje v kvapíkovém tempu. Už zítra je od 19:00 v hale BIOS čeká třetí zápas v osmi dnech a po předchozích bodových ztrátách proti Sokolu Brno a Chomutovu chtějí být v souboji se Startem 98 stoprocentní. I proto, že příští sváteční víkend sehrají další dva mače, z toho jeden na hřišti zatím neporažených Karlových Varů. A sám kouč Jan Pazdera po středečním School game, na který dorazila rekordní návštěva 931 diváků, přiznal, že teď Kanonýři neprožívají dobré období.

„Start je postavený na mladých hráčích z Chodova, kteří se buď neprosadili v superligovém týmu, nebo se tu rozehrávají. Mají výbornou obranu, velmi silné brejky. V tuto chvíli je to, co se týká zakončení, nejefektivnější tým. V tabulce jsou hodně vysoko, takže budeme muset hrát velmi disciplinovaně, abychom s nimi neztratili body,“ říká Pazdera.

Start 98 patří společně se superligovým Chodovem a Traverzou Mukařov z Národní ligy do skupiny Floorball Group. Mají společné vedení, a byť si každý z klubů uchoval právní suverenitu, tak velmi úzce spolupracují. I proto už v této sezoně nastoupilo za Start 18 chodovských odchovanců. Jsou mezi nimi i dva juniorští mistři světa, tedy členové zlatého týmu, který ovládl květnový šampionát. Martin Řezáč sice zatím nastoupil k jedinému utkání, ale nasázel v něm hattrick. Daniel Eremiáš pak ve čtyřech zápasech posbíral sedm bodů. A to má klub ještě na střídavý start podepsaného Šimona Doubka, třetího z chodovských mistrů světa. Také trenér Pazdera upozorňuje, že tihle hráči mohou být klíčoví.

Start do této sezony vstoupil s novým trenérem. Velení se ujal Adam Havránek, který ještě v minulém ročníku za A-tým sám hrál a nahradil Ondřeje Neumana. Ten před lety na Kladně hrál i trénoval a nyní je sportovním manažerem Floorball Group. „Určitě chceme dál pracovat v tom, co jsme rozjeli minulou sezonu, a to je rozvoj mladých hráčů. S tím samozřejmě souvisí i výsledkový cíl. Bude nesmírně důležité, jak rychle se mladí kluci dokážou adaptovat na tempo a styl první ligy, ale určitě chceme postoupit do play off a následně tam odehrát co nejvíce kvalitních utkání,“ říká nový trenér Havránek.

Kdo bude vítězem?