Splnili povinnost, mají tři body, ale i skutečnost, že po zápase kouč Jan Pazdera dlouhé minuty promlouval v šatně k hráčům, dokazuje, že to nebyl bůhvíjaký výkon. A-tým Kanonýrů sice před báječnou kulisou porazil v sobotu tým Start98 Praha-Kunratice 7:5, ovšem hra v první a třetí třetině zdaleka nebyla podle představ.

Pozitivní je výhra, méně pozitivní už je to, jak jsme k ní dokráčeli. Bohužel naše výkony teď nejsou přesvědčivé. Dostáváme velké množství laciných branek a máme pasáže, kdy hrajeme obrovsky naivně a nejsme schopni kontrolovat zápas,“ zlobil se Pazdera.Dnes jsme přitom stáli proti soupeři, proti kterému jsme měli vyhrát rozdílem třídy.“

Už první třetina byla od Kanonýrů vlažná. Sice šli brankou Přívary, později střelce hattricku, do vedení, ovšem po dvou minutách bylo srovnáno. Navíc hned dvakrát hrálo Kladno v úvodní části v oslabení. „V první třetině se projevil náš špatný přístup, trošku jsme si něco vyříkali v kabině a ve druhé jsme utkání převrátili na naši stranu,“ popisoval Pazdera.

Ano, po druhé třetině, po které Kanonýři vedli 6:2, už to vypadalo na jasnou záležitost. Jenže průběh se najednou začal podobat středečnímu duelu s Chomutov, kdy Kladno promrhalo vedení 6:3. „Od některých pětek tam bylo velké zlepšení a snaha kontrolovat balon i tempo zápas. Aspoň pár lidí se poučilo z předchozího zápasu, ale zdaleka ne všichni.“

Třetí třetinu rozhodně ovlivnilo i zranění úspěšného střelce Přívary, který poslední dvacetiminutovku jen sledoval v civilu ze střídačky.Dušan je zkušený hráč, který navíc na mé připomínky reaguje a hodně lpí a dbá, aby celá jeho pětice pracovala v důležitých činnostech. Museli jsme dohrávat na čtyři obránce. Druhý zápas po sobě odehrál velice dobře Matěj Stůj a jsem spokojený s rostoucím výkonem Michala Skuhrovce. To jsou pozitivní momenty v období, kdy se nám moc nedaří,“ uvedl Pazdera.

Ten pak dlouho v kabině zápas s hráči rozebíral. A když téměř po půlhodině ze šatny vyšel, vysvětloval: „Dával jsem všem za příklad Joela Ahlina, který drží neskutečný standard svého výkonuJe neuvěřitelné, jak se na zápas připravuje, přitom přišel do Čech hrát „jen“ první ligu ze ŠvédskaTak jsem apeloval především na naše mladé hráče, aby si z toho vzali příklad.“

Snad si ho vezmou, protože už příští sobotu čeká Kanonýry velký šlágr na půdě doposud neporažených Karlových Varů. V pondělí 28. října pak završí náročný program domácím duelem proti Rožnovu pod Radhoštěm.

Branky a asistence: 10. Přívara (Ullmann), 23. Skuhrovec (Trofimov), 30. Přívara (Netrefa), 36. Ullmann (Stůj), 38. Riebauer (Ullmann), 40. Přívara (Ahlin), 55. Janda (Louvar) – 12. Feník (Pergler), 23. Řehulka (Pergler), 46. Plášek (Tůma), 53. Kříž (Pergler), 57. Jirásek (Schuller). Rozhodčí: Nábělek, Štengl.  Vyloučení: 4:3. Využití: 2:1. Zásahy brankářů:  Lupoměch 15 – Petr 20. Třetiny: 1:1, 5:1, 1:3. Diváků: 315.

Sestava Kladna: Lupoměch (Pospíšil) – Stůj, Přívara, Ahlin, Svačinka, Sachr, Skuhrovec – Netrefa, Ullmann, Pixa – Louvar, Riebauer, Janda – Trofimov, Teslík, Andersson – Pfaur, Grebenšikov, Novák.