V sobotu hráli proti prvnímu, jen o dva dny později je čeká ten poslední. Po šlágru v Karlových Varech, který Kanonýři prohráli 3:9, se v pondělí v domácí hale BIOS střetnou od 18:00 s Rožnovem pod Radhoštěm.

Ten přijíždí do Kladna jako jednoznačný outsider. Nováček z osmi dosavadních zápasů nevyhrál ani jeden a v tabulce má pouhý bod. Naposledy v pátek prohrál na půdě Slovanu Havířov 5:6. Nejlepším střelcem týmu je Josef Viktořík, který zatím nasázel sedm branek, hrál však jen ve čtyřech zápasech.

„Nemyslím si, že hrajeme zase tak špatně, že bychom museli něco extra měnit. Hlavní problém je, že nevíme v jaké sestavě odjedeme na zápas, potom musíme řešit, kdo a kde bude hrát,“uvedl nedávno Patrik Pícha, který v Rožnově hraje na střídavé starty z FBC Ostrava.

Ano, role favorita je jasná, ovšem Kanonýry teď při zápasech trápí herní výpadky, nedokáží ani proti slabším sokům po celou dobu kontrolovat hru, navíc v sobotu kvůli horečkám postrádali dva klíčové hráče, Joela Ahlina a Jana Louvara. A není jisté, jestli budou v pondělí k dispozici. 

„My procházíme obdobím, kdy potřebujeme pracovat především s vlastní výkonností, takže se nemůže koukat, kdo proti nám stojí. Musíme se koncentrovat, abychom náš výkon měli v zápase pod kontrolou, co nejdelší dobu. To se nám teď bohužel nedaří. Bude to další příležitost posunout se dál před pauzou, která nás nyní čeká. Bylo by příjemné vyhrát i s povedeným výkonem, aby se nám lépe šlo do období, kdy budeme hodně trénovat kondici,“ řekl kouč Jan Pazdera.

Pak totiž mají Kanonýři dvoutýdenní pauzu, další mač hrají až 10. listopadu v Ústí nad Labem.