Byla to očekávaná výhra a Kanonýři "povinnost" i roli favorita zvládli znamenitě. V pondělním svátečním utkání porazili Rožnov pod Radhoštěm vysoko 13:3, upevnili si třetí příčku v 1. lize a teď je čeká dvoutýdenní „volno“. Hattrick vstřelil Sebastian Andersson a celkem pět bodů posbírali zkušení Dušan Přívara a Ondřej Riebauer.

Rožnov je nejhorším týmem v 1. lize, navíc do Kladna dorazil jen s jedenácti hráči do pole, i proto dokázal vzdorovat pouze úvodních deset minut. Jakmile Kanonýři odskočili o dvě branky, bylo vymalováno. „To vítězství je důležité pro naše sebevědomí. V první třetině jsme pokračovali v rozpačitém výkonu z předchozích zápasů a šlo vidět, že se nenacházíme v ideálním rozpoložení. Ale jsem rád, že v průběhu času kluci sebevědomí našli a dokázali jsme hrát velmi slušně proti soupeři, který hrál hodně tvrdě, skoro až zákeřně. A vyhráli jsme rozdílem třídy. Pozitivní kromě vítězství byla zlepšená hra v přesilovkách,“ uvedl kouč Kanonýrů Jan Pazdera, který rovněž poděkoval 250 divákům za báječnou atmosféru.

Jak už naznačil, navzdory tomu že Kanonýři postrádali zkušené opory Jana Louvara a Joela Ahlina, dokázali v přesilovkách nasázet šest gólů. Předvedli několik parádních kombinací, třeba spolupráce Ullmanna, Skuhrovce a Anderssona při gólu na 6:2 byla skvostná. Dařilo se i defenzívě. „Jsem rád, že jsme dneska hráli i velmi obře agresivně do obrany. Většinu času jsme měli balon my, a to i přesto, že jsme třeba hodně času hráli v oslabení,“ řekl Pazdera.

V devátém kole poprvé zaváhaly Karlovy Vary, které prohrály v Chomutově. Zároveň zaváhalo i Brno. Kladno tak ztrácí na první místo tři body, má však o odehraný zápas víc. Příští víkend má volno a hraje až v neděli 10. listopadu v Ústí nad Labem. Doma se pak představí ve středu 13. listopadu v pohárovém utkání proti superligovým Black Angels a 16. listopadu, kdy v ligovém mači přivítají Znojmo. „Teď chceme dobít baterky po fyzické i mentální stránce. Program tomu bude uzpůsobený, protože pak nás včetně pohárového utkání čeká náročný anglický týden,“ popsal Pazdera

Branky a asistence: 6. Ullmann (Pixa), 10. Grebenšikov (Sachr), 13. Andersson (Skuhrovec), 17. Teslík (Andersson), 22. Přívara (Stůj), 24. Andersson (Skuhrovec), 25. Pixa (Přívara), 34. Riebauer, 36. Andersson (Riebauer), 47. Přívara (Riebauer), 53. Riebauer (Přívara), 57. Ullmann (Přívara), 59. Teslík (Riebauer) – 4. Ševeček (Prašivka), 12. Barabáš (Prašivka), 43. Burýšek (Hegar). Rozhodčí: Brejcha, Husák.  Vyloučení: 3:8, navíc Stůj (Kladno) 5 minut a Hegar (Rožnov) 10 min. Využití: 6:0. Zásahy brankářů: Lupoměch 9- Raška 31. Třetiny: 4:2, 5:0, 4:1. Diváků: 250.

Sestava Kladna: Lupoměch (Pospíšil) – Stůj, Přívara, Svačinka, Novák, Sachr, Skuhrovec – Pfaur, Ullmann, Pixa – Trofimov, Riebauer, Janda – Grebenšikov, Teslík, Andersson.